Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja az autómnak?

Mi lehet a baja az autómnak?

Figyelt kérdés

Régóta nem volt használva csak néa egy kicsit elindítva. Gondoltam forgolódok vele egy kicsit az udvarban. Kicsit parkolgattam, rég vezettem így lefulladt a kocsi és nem tudtam utána elindítani.(pedig előtte gyönyörűen indúlt)

Csak egyesben felengedett kuplunggal indúlt el. Párat még parkoltam, ám mikor fordúltam be a kiszemelt helyre egy enyhe emelkedőn vagy nevezhetjük buckának is ami csak a jobb kereket érintette (balra kanyarodtam) nem tudtam tovább menni. Teljesen felengedtem a kuplungot fordulatot adtam de semmi. Vissza tolattam és furcsa szagot éreztem a motortérből. Leállítottam a motort és megnéztem. Nem láttam semmi furcsát. Mindenből bont elegendő volt benne (olaj, fékolaj, hűtőfolyadék). Egyedűl egy BALLY-COMTE LYON feliratú tartályban nem láttam semmit, mert ilyen műanyag betét vagy ilyesmi volt benne és abban nem volt folyadék csak egy kicsit nedves volt az allja. De úgytudom ez a légkondihoz kell (amit nem használtam). Aztán elindítottam újra és meglepően magas hőfokú vizet mutatott a műszerfal. (5-10 percet ha járt a motor, amíg forgolódtam)

Mi lehet a probléma?


2017. febr. 25. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Mióta áll? Kocsit jobban tönkretesz az állás mint a használat. A fura szagra nincs tippem (hacsak nem a kuplung ég) de a lefulladás lehet dugulás miatt is ,vagy ha már ezeréves benne az üzemanyag.
2017. febr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 pegazus001 ***** válasza:
Szia! Cserélki a hőgombát...hibás jelet ad! Mellesleg milyen autóról van szó? Mert nem mindegy!
2017. febr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom... jött a tél úgyhogy a garázsban volt, néha néha ment egy kicsit aztán már januártól nem nagyon ment. De télen minden nap el lett indítva volt hogy napi kétszer is.

Dacia Loganról van szó. Egyébként azt a bally-comte lyon kupakot még mindig nem tudom hova tenni, semmit nem találtam róla a neten. Csak annyit hogy francia autóknál van. De én úgy tudom hogy az a légkondihoz kell.

Égett kuplongot éreztem már de ez nem olyan volt.

2017. febr. 25. 17:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de a légkondi egy zárt rendszer cső, párologtató+Expanziós szelep,kompresszor,szárítószűrő,és kondenzátorból állnak az alapok egy kémlelő lehet benne. R134a hütőközeg keveredik a kompresszor olajjal olyan zöldes színű és az a keverék kering a rendszerben. Egy képet nincs kedved mutatni erről a tartályról?
2017. febr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

[link]

Ehhez hasonló csak sárgával van rajta valami szimbólum, gondolom ez régebbi kiadás ami a képen van.

Egyébként az egész tartály fekete a kupakkal együtt.

2017. febr. 25. 19:33
 6/9 crudy ***** válasza:
Ez a bally-comte lyon valoszinuleg a hely illetve a ceg ahol az alkatreszt gyartottak. Egyszerubb lenne ha kicsit messzebbrol a tartalyt fotoznad le vagy az egesz motorteret ahol ramutatsz a tartalyra, ugy megtudjuk fejteni.
2017. febr. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a használati útmutatót. Az interneten hülyeséget írtak nem a légkondihoz van hanem a szervóhoz.

Egyébként hogy lehet észrevenni hogy kell e utántölteni a szervót? Nem látszik a tartályon hogy meddig van, ha belenézek a szűrőtől nem látom.

2017. febr. 26. 16:19
 8/9 crudy ***** válasza:
Az en automban a sapkaba van integralva egy pici nivo es azzal kell ellenorizni h jo e a szint. Kukkantsd meg
2017. febr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez rendes kupak, nincs rajta nivópálca. A tartály oldalán meg van a beosztás de nem látszik hogy meddig van.
2017. febr. 26. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!