Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift Sedan 1.3 GL...

Apaftorm kérdése:

Suzuki Swift Sedan 1.3 GL alapjárat ingadozását mi okozza?

Figyelt kérdés

Próbáltam rákeresni, de pontosan ilyen problémát nem találtam:

Indításnál semmi gond, majd 1-es, gurulok, kuplung, üres és felmegy az alapjárat, vagy váltakozik mintha túráztatnám. Ez van fél percig, majd tünetmentes. Menet közben 3.-4. seb. fok.-ban 35-45 km/h "alapjáraton".

Megállok, üres, fél perc és normális. Két év alatt harmadjára van ez és csak!! akkor jelentkezett mikor szerelés miatt levették az aksiról a sarut. Az első két alkalommal fél nap alatt "elmúlt", most 3. napja csinálja. 2001-es gyártású. Előre is köszönöm az információkat.


2017. márc. 1. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Apavetően az alapjáratot szabályzó kis pillangószelep amit egy villanymotorka mozgat, az szokott tönkremenni. De ha magától megjavult akkor inkább más, szonda vagy annak vezetékezése lehet gond. Normális szerelő ezeket ki szokta mérni, hogy jók-e.
2017. márc. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólást.

Elektronikus hibára gyanakszom én is, csak arra lennék kíváncsi van-e valami "házi praktika" a megoldására? Valahol olvastam, hogy így indítsd, úgy járasd, x percig stb. és "megjavul", mert elfelejt valamit az elektronika, idő kell neki mire újra megtanulja. Nem mentettem el az oldalt, most az istennek nem találom ezt a leírást.

2017. márc. 3. 11:13
 3/4 67Imre válasza:
nekem 2008 gyártású 1,3 AC DC autóm van. Nekem is hasonló tünetek léptek fel mint neked. Bár én akkumulátort cseréltem az autómon. Utána az alapjárat ingadozott egy pár napig. Ezt úgy értem hogy annyira le eset a fordulat hogy le is ált. És aztán megjavult. Ez mind addig így is volt míg ismét levettem a sarut. Sajnos azóta viszont a hiba jelenség meg is maradt. Már 5 autó szerelővel nézettem meg 1év alatt de eddig senki nem találta meg a hibát.-:( Szerintem is elektromos hiba lehet a gond.
2017. márc. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2-szeri indítás majd 15-15 perc alapjáraton való működtetés a helyzetjelző felkapcsolása mellett, megoldotta a problémát. (valami ilyesmi rémlett az említett, de azóta sem talált cikkből/hozzászólásból)

Azóta minden szép és jó, remélem így marad. Amennyiben megint van valami, természetesen szerelő, de hát először otthon próbálkozik az ember gyereke:)

Lehet, hogy az első két alkalommal is volt hasonló "bejáratás" de az nem volt tudatos.

2017. márc. 6. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!