Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire elég egy 50 lóerős autó?

Mire elég egy 50 lóerős autó?

Figyelt kérdés

Konkrétan VW Lupo 1.0 és VW Polo 3 1.0-ra gondolok.

Néha-néha 30 km-es távra is használnám, de leginkább városba menne. A kérdés az hogy mire elég?



2017. márc. 1. 18:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Oda elég.

Szembeszélnél ne előzz azért.

2017. márc. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Igazából ha van más autó amit ajánlanál nyitott vagyok.

600ezer lenne a keret, amibe jó lenne ha beleférne a papírmunka is.

2017. márc. 1. 19:01
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Városba, normális közlekedéshez elmegy. Lakot területen kívül már nem igazán érnek sokat. Polo-val van személyes tapasztalatom, átlagos forgalom mellett 100 km/h-s sebességnél már alkalmatlan előzésre.
2017. márc. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Annyiért már kapsz egy jó Bravát, 1.6-os motorral.
2017. márc. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
A nejemnek volt egy Corsája. Fürge kis jószág volt.
2017. márc. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Kizárólag városi használatra elég. Persze nyilván ki tudsz menni városon kívülre is, max nem kell száguldozni.
2017. márc. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Swift jobb választás lenne, persze az újabb fajta, de az nem 600 ezer forint, hanem 900. Kicsit gyűjtesz hozzá és meglesz az.
2017. márc. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%

Városba elég, sőt igazából pont oda való.

Az országút már necces, alföldön, ahol hosszú egyenesek vannak, van idő taktikából előzni:) ott elmegy, de kanyargósabb utakon nekem a 80LE is kevés volt.

Az autópálya, autóút megint más tészta, ott beállsz egy lassabb tempóra és haladsz, legrosszabb esetben a kamionokkal együtt, ott nem kell a nagy teljesítmény.

2017. márc. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

600e forint a keret papírokkal...

Nos számoljunk egy ~70-et papíroknak,amikben 1. részletes (negyed éves) biztosítás is van.

~530 e ,mondjuk 10-es átnézés.

~520e.

Annyiból városba egy Peugeot 206 1.6 benzin (90 vagy 109 le) kapható nekem volt,totál ajánlom csak a kötelezőket kérte,megbízható,jó fogyasztás (7 liter értelmesen,dinamikusabban 8-9 között városban) 900 kiló ,fürge ,kb annyira ment 150-ig ,mint most a tesóm 2.7 CLK 270-e ami 177 le.Vagy sokaknak volt 1.4 HDI ,ha fogyasztás a fő szempont,5 liter alatt megállt városban ~70 le,de a 2.0 HDi-t is csak dícsérték,90 le baráti 5-6 fogyasztás...Inkább 5-5,5.

6 év alatt csak a típusbetegségét hozta elő nekem a hátsóhídat,50e forintért beszereléssel együtt felújítattam,6 év alatt szerintem jó .

500-ba még régi 1.3 86 le Swift lehet jó.

Corsa-k jók,csak fogyasztásban nem adják ki.

Szívó benzin (nem 1.8T) Seat Leon,lényegében elvileg butított (nem drága,de megbízható) bmw-vw golf motor van benne.


De én a 206-ot csak ajánlani tudom,főleg benzinben.

Típusbetegségei: Hátsóhíd -50e forint,nagy kaland.

Illetve elvileg hengerfejes lesz könnyedén ,benzinesbe elvétve hallottam ilyenről,HDI-nél volt elvileg ez könnyedén főleg 1.4 HDi,de főleg rossz használatból eredően mondták.

Ha lesz lehetőséged próbáld ki.

2017. márc. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

1 literes swifttel járok, elég sok helyre megyek vele. Olaszországnak is gondolkozás nélkül vágtam neki. Ha 70-nel beragadsz egy mamika mögé a főúton, akkor nagyon nehéz őt kielőzni, sok hely kell szemből.

5-en, csomagokkal megrakva a cserháton fölfelé kb 60 volt a max, de ez volt a legextrémebb.

Ha menni kell, bátran ki kell pörgetni a motort, és azért képes szedni a lábát. Ha nem autópályán tervezed élni az életed, akkor elég. 110 km/h az utazó, amit kényelmesen tart, itt még nem ugrik meg a fogyasztás, nem pörög túl sokat a motor.

2017. márc. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!