Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Zafira A (X16XEL) nyugalm...

Opel Zafira A (X16XEL) nyugalmi áramfelvétele 130-140 mA, biztosíték táblán minden biztit kivéve 100 mA. Mi fogyaszthat 100 mA-t?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott a fenti autó, biztiket, reléket, testpontokat, rádiót, ajtók kábelkorbácsait, generátort, önindítót, riasztót, immoegységet, gyujtáskapcsoló elektronikát ellenőriztem, de a 100 mA továbbra is megmarad. Mi okozhatja ezt az áramfelvételt?

Válaszokat előre is köszönöm!



2017. márc. 2. 06:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Riasztó van? Mikor mérted és hogyan?

Általában mikor kiveszed a kulcsot és otthagyod az autót akkor nem "alszik el" azonnal az elektronika hanem kb negyed vagy fél óra után. Tehát ezen az időn belül lesz jól mérhető, bár csekély mértékű (pont mint a tiéd) áramfelvétel. Ha az elektroniKa már alszik és pl kinyitod valamelyik ajtót, akkor máris felébred, onnantól megint van áramfelvétel. Ha az akkusarut babrálod, akkor sem tud elaludni a computer. Szóval már mérni sem egyszerű.

2017. márc. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Az akkusaru pozitívján mértem sorosítva, lehúzott ablak mellett csukott ajtókkal, motorháztető nyitásérzékelője le volt ragasztva. Kb. 30 percet vártam ez után és utána szedtem ki a biztiket, stb. A riasztó gyári, külön akksija nincs, áramfelvétele 10 mA.
2017. márc. 2. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!