Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lengőkar szilentek cseréje...

Lengőkar szilentek cseréje megoldható/érdemes, vagy inkább lengőkar csere ajánlott? (Suzuki Swift 1999)

Figyelt kérdés
Műszaki vizsga előtt állok. Elvittem az autót állapotfelmérésre, felírta a vizsgabiztos, hogy két első lengőkar cseréje szükséges.

2017. márc. 4. 21:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha az egészet egybe cseréled.
2017. márc. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Elég a szilentet cserélni, ha csak annyi baja van.
2017. márc. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én kocsimon 80 ezernél, 10 évesen kellett szilentet cserélni, most beletettem még 70-et, eltelt 4 év és hibátlan. Felesleges a lengőkarokat kiszórni ha még jók.
2017. márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"felírta a vizsgabiztos, hogy két első lengőkar cseréje szükséges"


Ez alapján mégse olyan felesleges. Kb 6-7 ezer ft darabja,ha valakinek ennyit nem ér a kocsija úttartása vagy műszaki állapota,az ne cserélje ,hallgassa a kopogást..

2017. márc. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"felírta a vizsgabiztos, hogy két első lengőkar cseréje szükséges"


Azt is felírta, hogy a szilentek kopása vagy a gömbfejek lógása miatt szükséges a cseréjük? Mert ha a gömbfejek lógnak nincs más lehetőséged csak a csere.

2017. márc. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mást nem írt fel, de azt mondta, hogy "lóg a lengőkar" vagymi, szóval akkor ez aztjelenti, hogy a gömbfejek mentek tönkre és azért kell az egész lengőkart cserélni?

Gondolom leesett, hogy nem nagyon értek hozzá :D

2017. márc. 5. 11:32
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg a gömbfejek is lógnak. Úgy emlékszem a Swift préselt gömbfejekkel van gyártva, ezeknek a cseréje pedig csak megfelelő szerszámmal, présgéppel lehetséges. Olcsóbb és egyszerűbb az egész lengőkart cserélni. Pl. a Bárdinál már nem is árulnak hozzá külön gömbfejet.
2017. márc. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem is préselt, hanem egyben van a lengőkarral, szóval mindenképpen csere ha lóg.
2017. márc. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a segítséget :)
2017. márc. 5. 13:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Swiftben kompletten szokás cserélni, tehát magát a lengőkart kell egyben.
2017. márc. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!