Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Nemrég vettem egy új...

Üdv! Nemrég vettem egy új autót és én hülye a minap lemosattam gépi mosóban, és utána láttam hogy milliónyi mikrokarc lett rajta. Érdemes már most kipolíroztatnom, vagy hagyjam az egészet mert úgyis olyan lesz? (sötétkék autó)

Figyelt kérdés
Csak roppant bosszantó hogy új autó és már karcos.
2017. márc. 7. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért nem vennék soha új autót :)


Előbb utóbb úgy is összekarcolódik, valaki meghúzza, leszarja egy sasmadár, felverődnek a kövek, valaki poénból végighúzza az oldalán a lakáskulcsát stb :)


Akkora nyugalommal ülök bele az öreg kocsimba tudván, hogy akár mi lesz tök mindegy mert úgysem számít :D

2017. márc. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

es akkor mi van ha osszekarcolodik?


Az auto egy hasznalati targy, nem pedig mutargy.

2017. márc. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
a tv is az megse ugy nezed a filmet, hogy van 3 karc a kepernyon.
2017. márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Polírozd fel, és ha zavar a karc akkor vidd el ilyen fóliáshoz.


Már van olyan fólia, ami teljesen átlátszó, fényes, és védi a festékréteget.

Emellett öngyógyuló anyagból van(egy bizonyos mértékig), így nem fog karcosnak tűnni az autó.


Elég drága lehet, de megéri pláne új kocsinál.


https://www.youtube.com/watch?v=VV7poOAEVKo


https://www.youtube.com/watch?v=mIxWvpT9CXw


Persze nyilván ha feltépik(mint az első videóban) az már nem gyógyul össze valószínűleg, de a sima karcok simán eltűnnek és védi is a fényezést.

2017. márc. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nem szép dolog a káröröm, de most kinevettelek. Én a 20 éves bontószökevényemet sem viszem gépi mosóba...


Szerintem fölösleges felpolírozni, szépen kapja a kőfelverődéseket, ajtórányitásokat, stb, tehát mégnagyobb lesz a sírás ha azt meglátod. A fólián viszont én is elgondolkodnék, bár nem átlátszót, hanem akkor már valami szép szín kerülne rá.

2017. márc. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

a kérdésedre válaszolva: vidd el egy kézi mosóba, és rendeld meg a polírozást...ők pik-pak megcsinálják, nem is horror áron.


egy darabig csak kézi mosó, az is esővízzel, és viaszos fényezés...


ennyi, nem kell kétségbeesned...még menthető.



(csak zárójelben: valami nagyon nem stimmel...mert a gépi mosó nem karcolhat...ezt kevesen tudják, de így van...vagy a dukkó, vagy a kefe hibás)


szerintem.

2017. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

"egy darabig csak kézi mosó, az is esővízzel"


Jaj ne rohogtessetek mar. Gondolom nalatok az auto a nappaliban all, es nem is hasznaljatok...


Ki nem xarja le hogy osszekarcolodik? Azert van. Majd biztosan emiatt fogom kezi mosoba hordani..


Nevetseges.

2017. márc. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagynyomásúval mosd ezentúl.
2017. márc. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem érdekel, hogy karcolódik-e, meg is látszik rajt. Csak otthon mosom(magasnyomású habozóval, aztán mikroszálas mosóval lemosom, utána meg bőrrel letörlöm, vagy a természet megszárítja), néha kézi mosóba viszem, de gépi mosót még nem látott. Hibátlan is a fényezése.
2017. márc. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Lesz az még rosszabb is, főleg ahogy majd veszti az értékét. (Amúgy nem vagyok irigy. :D) Csak ugye ez tény, hogy ha használod, ha nem akkor is ez egy tendencia karcok nélkül.
2017. márc. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!