Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért bolondul meg a közlekedé...

Miért bolondul meg a közlekedés délután, és kora este, miért rohan mindenki? Ti mit gondoltok erről, hogy mindenki ideges, rohan?

Figyelt kérdés

Tapasztaltam sajnos, még városon belül is, hogy ha komótosan gyorsítva érem el az 50-et a legtöbben idegesek lesznek mögöttem, de feleslegesen rohannak, mert ők nem tudják, hogy nekem ki van számolva itt városon belül a lámpa váltás, így érek oda a zöldhöz.

legutóbb pl egy vénasszony mutogatott, én észre se vettem, az utasom mondta, hogy magyarázott valamit, mikor jobbról elment mellettünk, gondolom azért mert nem tetszett neki, hogy lassan megyek.


Országúton is, nekem a kényelmes 70-80, de mindig előzgetnek, és megmondm őszintén picit zavar az emberek viselkedése, meg ez a nagy sietség... De még is hova? Engem pl. nem érdekel, hogy 1 vagy 2 órával későbbérek haza.

Amit én nézek, hgy 100 km-ként megspórolok 2 liter benzint, ami nem kevés pénz, és annyi idővel többet tölthetek az autóban egyedül.


Esetleg az úton töltik ki a feszültséget sokan, vagy nem tudom.

De azért a tiszteletet szerintem meg kéne adni, ha ideges, akkor pofozza fel magát, vagy induljon el korábban.


Ti mit gondoltk erről?



2017. márc. 18. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Engem pl. érdekel, ha egy-két órával később érek haza. És nem érdekel a benzinköltség. Se a sajátom, se a tiéd. Az országúton 70-80-nal közlekedőktől simán elvenném a jogsit. A busz is 70-80-nal megy, menj azzal. Így feltartod azt, aki a megengedett sebességgel közlekedne, ami nem csak parasztság, de szabálytalan is.
2017. márc. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 papagenou válasza:
86%
próbálnak korábban hazaérni az egésznapos munkában stresszelés után. nem nehéz ezt kitalálni. s az sem véletlen, hogy eszemben sincs kocsiba ülni, ha van rá mód, hogy megoldjam máshogy. nincs szükségem erre a stresszre is.
2017. márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem rohan senki, és nem ideges, csak mindenki tudja, hogy délután lesz nagy a forgalom, mert akkor mennek haza az emberek, illetve munka után elmennek ide-oda. A 70-80-as tempó pedig téged minősít, hogy feltartod a rengeteg embert, és még te vagy felháborodva, ha megelőznek :-????
2017. márc. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A közlekedők elvárják a többi közlekedőtől hogy kihozza járművéből azt amit lehet. Így van ez a gyalogosközlekedés esetében is, vagyis hogy a járdán ne vánszorogjanak egymás mellett. Vagy hogy a hipermarketek forgóajtaján átvonszolja magát zárásig.

Volt rá példa hogy egy fővárosi dugóban kiszálltam a kocsiból és azt mondtam a járművezetőnek hogy előremegyek gyalog és a megbeszélt helyen találkozunk. Így is lett, kb. egy óra múlva ő is odaért kocsival.

Én sem szoktam sietni, de akár gyalog akár járművel ha valaki csigaként vánszorogva fenntartja a többi közlekedőt azt úgy fel rúgnám hogy leolvasná a Göncöl szekér alvázszámát. Felőlem sátrat is verhet bármelyik közlekedő csak ne legyen útban.

2017. márc. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Neked ki vannak szamolva a lampak, csak eppen ha vanszorogva indulsz el, akkor mogotted lehet csak 3-an fernek at egy zoldon, amugy meg atfernenek mondjuk 6-an...

Konkretan az ilyenek miatt vannak a dugok.


Meg oktatason is azt tanitjak, hogy amennyiben a korulmenyek megengedik a maximum kozeleben kell autozni!

2017. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az országúti hozzáállásodért én is felrúgnálak. A zöldhullám más tészta, azt én is csinálom, de azzal nem tartasz fel senkit, sőt sokkal többen átférnek a lámpán, ha nem kell megállni.
2017. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy te ráérsz, de én meg pont úgy vagyok vele, hogy inkább tankolok plusz két litert, de az időm ne menjen el a tötymörgéssel. A pénz nem pótolhatatlan, az idő viszont az. Ha neked értékes időtöltés egyedül bambulni a kocsiban, akkor sajnállak.

Bosszantó, mikor valaki szándékosan feltartja a forgalmat. A lámpás elindulásoddal tényleg azt akadályozod, hogy mögötted többen átférjenek. Ha az emberek dinamikusabban indulnának el, kisebbek lennének a dugók. Utána még mindig ráérsz a kiszámított tempóddal odaérni a lámpához. Országúton szintén hatalmas kocsisorokat tudnak összegyűjteni a magadfajták. Ezek szerint még jobbra tartani sem tudsz, ha jobbról kerülnek ki az öregasszonyok.

2017. márc. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Crisopher ***** válasza:
Veled ellentétben a többi ember azért nem csigatempóval halad, mert nem poénból ül autóba. A többség reggel 6 körül felkel és 8-kor már a munkahelyén van. Teljesen érthető hogy egy ledolgozott nap után szeretnének mielőbb hazaérni hogy a napból hátralévő pár órát értelmesen töltsék el.
2017. márc. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!