Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Milyen autót ajánlanátok?

Most van 1 Ford Focus 1.6 TDCI-m de nem nagyon megyek tobbet napi 5-7 km nél azt se egyszerre. És ugye a dpf,kettostomegu nem nagyon szereti. És mondták hogy egyébb problémákat is okozni fog. Sokat gondolkodtam milyen autot vegyek. Annyira húz a szivem egy jo audi 1.9 TDI - PDTDI fele amibe nincs reszecskeszuro es kettostomegu. Bar zavar hogy megint ottvan a turbo mint hibalehetoseg meg a PD elemek.. de ha meg benzinest veszek aztmondjak annak is lehet baja es az is draga. + 9-11 litert fogyaszt míg a dízel 5-6 ot. Audi benzinen is gondolkodtam de mindenki szidja hogy audi benzin motort nem szabad megvenni. Ti mit ajánlanátok? Bármely autotipus lehet. Véleményetekre vagyok kíváncsi. Köszi előre is . (Telon irtam sorry ha nincs neha ekezet)

Keress kérdéseket hasonló témákban: autó, Audi, PD-TDI, TDI, dízel, benzin

03-20 23:57  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
1 2 3
A kérdező kommentje:

amúgy nem kell ám annyira azt gondolni hogy jujj most ennyire semmilyen autó kell. olyan autó kell ami normális kinézetre, a motorja elfogadható szóval nagyjából megbízható és ne egyen 9-10 litert.. ennyi a kritérium.

# 21/30Időpont 03-21 18:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

szóval az autót édesapám is használná és mivel ő külföldön dolgozik ezért adódhat oylan lehetőség is hogy ha az ő autóját szervizelik (audi a4 b7 2.0 tdi) akkor neki azzal kell mennie 1000km-t :/ és egy suzukival nem igazán indulna útnak. az a baj túl sok a kritérium.. valamit fel kell adnom.

# 22/30Időpont 03-21 18:13 Privát üzenet
Ha nincs kp-ban háromszázad, és 1,5-et ér a Ford, akkor nem 1,4 a keret. Ha veszel autót, azt át kell írni, olajat, vezérlést le kell cserélni, és 99%, hogy költeni kell még rá egy nem túl kis összeget. Ami jó eséllyel bírná a városi nyúzást, az egy Golf IV/Octavia/Leon/Toledo adagolós TDI 90 vagy 110 LE-vel. Ez kijön egy misiből, marad fél a többire. Ott leszel, hogy vettél egy öregebb autót a tied árából, ami viszont kevésbé kényes, de buktél fél misit. Kéttömegű amúgy ezekben is van általában, de annyira könnyen nem megy tönkre. Én megtartanám a Fordot, és időnként elmennék akkora távra, hogy regeneráljon.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 23/30Időpont 03-21 19:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

az alap cserés dolgok állva lesznek csak az átiratást és az autót kell az árból kihoznom. 1.5 - 100 az 1.4 azért annyi a keret . Rájöttem hogy kiesett a dízel. Benzines Audi , toyota esetleg? vagy hyundai i30?

# 24/30Időpont 03-21 20:16 Privát üzenet
1.6 Audi meg ezek nem jók.ilyen távon bevágja az általad említett litereket.Adagolós TDI-t vegyél... 110-esben van kettőstömegű,a 90-esben nincs,ha az olyan nagy probléma.2 közért között nem fog minden esetben cserés lenni... Lehetőleg nagyon finoman használva a kocsit és én azt mondanám hogy 5000-enként olajcsere... és 2-3 év múlva ez mehet bőven külföldre.Ha már ugye az 1000-es swift ugrott,valóban nem annak való az 1000 km,ha esetleg a családban éppen kell valakinek.

A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 25/30Időpont 03-21 21:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

és tudnál esetleg ajánlani iylen adagolós tdi-t? audinak nemtudom melyikek azok. amelyekre azt mondod megbízható.

# 26/30Időpont 03-21 22:01 Privát üzenet
hát hogy hogy melyik...? a 90LE-s az adagolós kettőstömegű nélkül...a 110-es szintén adagolós kettőstömegűvel.Az hogy Audi,VW vagy egyéb konszernt választod az már egyéni dolog...

# 27/30Időpont 03-21 22:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

tudom csak mindig van szarakodás náluk is hogy eddig az évjáratig szabad venni mert más márkájú az adagoló..azt hittem van valami.

# 28/30Időpont 03-21 22:49 Privát üzenet
Robogó. Aminél lehet pakolni a taposóhoz és a sisaktartóba is. Akár rá egy doboz is hátra.

Pl: Vásárlásnál, lábhoz egy zsugor ásványvíz, arra rá egy nagyobb méretű szatyor. A sisaktartóba is belefér egy nagyobb szatyornyi cucc. + nekem még van egy 80 literes málhazsákom is.

A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 29/30Időpont 03-21 23:12 Privát üzenet
robogóval sem egyszerű családot cipelni...

kérdező...te szerinte már a PD-re gondolsz...ott van az hogy siemens a szar és a bosch-t kell venni. Én így tudom. Adagolósnál nincsenek ilyen dolgok,ott mindegyikkel jól lehet járni. 110-esről tudom hogy az AHF és ASV pl más turbókkal szerelték.

# 30/30Időpont 03-21 23:50 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy használt autót szeretnék venni, ez lenne az első és kb 350 ezret szánok rá. Ti mit ajánlanátok?
Megbízható dízel autót keresnék 500. 000 Ft összegig, milyet ajánlanátok?
500-700e ft-ot között milyen autót ajánlanátok?
Milyen autót ajánlanátok első autónak?
Ajanlanatok olyan autot ami alkalmas 6+ szemely szallitasara, es emelett megbizhato is,1 millioig bezarolag?
Milyen sportos autót ajánlanátok 2 millió alatt?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu