Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez szervószivattyú probléma...

Ez szervószivattyú probléma lehet?

Figyelt kérdés

Üdv!

Adott egy Golf 4,pár hónapja elkezdett szivárogni a kormányműből az olaj viszont a tartályból alig fogyott így gondoltam egy kis időt még várok a szervízzel.Az utóbbi napokban viszont nagyon nehéz lett tekerni a kormányt. Először csak kihagyott néha aztán parkoláskor volt gond most viszont semmi rásegítés nincs.Lehet köze a kormányműhöz vagy csak a szervószivattyú adta meg magát?


2017. márc. 21. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább a kormánymű. Valószínűleg elöregedett rajta a gumiharang és bement a por. Ennek következtében a szimmering sérült, kiengedte szép lassan az olajat. A kormányműved jó eséllyel cserés. De az is lehet, hogy elfolyt annyi olaj, hogy a szivattyú nem győzi és azért nehéz tekerni. Ha így van leéghetett azóta a szivattyú. Az sem túl jó. De ha a kormányművön láttad a folyást, akkor szerintem ott lesz a baj. Magad érdekében: azonnal vidd szerelőhöz. A kormányzás hibája életveszélyes is lehet! Azonnal el kellett volna vinned.
2017. márc. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tölts utána és majd meglátod hogy hogy viselkedik. Nem biztos az hogy minden tönkre ment, de olaj nélkül ne járj vele.
2017. márc. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nyilván most így nem használom az autót csak jelenleg nincs pénzem szerelőhöz vinni.Addig is megpróbálok rájönni,hogy mi lehet a baj és mennyibe fog kerülni nekem ez a mutatvány.


Olaj egyébként van benne,arra mindig nagyon figyeltem amióta észrevettem a szivárgást.Szerintem egy minimális szivárgás a kormányműben önmagában nem ok arra,hogy megszűnjön a szervó hatás teljesen.Ezért is gondolok arra,hogy a szivattyú romlott el a kormányműtől függetlenül.Vagy rosszul gondolom és nem úszom meg egy egyszerű szivattyú cserével?

2017. márc. 21. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!