Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baj lehet? Miért meleg...

Mi baj lehet? Miért meleg nagyon a víz a motorban?

Figyelt kérdés
Adott egy Rover 416i (1.6 ,DOHC,benzin). A problémám az lenne, hogy nagyon melegszik a motor. Termosztát bajra gyanakszom, mert felül (hűtő teteje) forró a víz, alul pedig teljesen hideg. A gyanú nem áll meg ennyinél, hiszen a termosztát nem rég lett cserélve. Arra gyanakszok még, hogy talán a vízpumpa lehet rossz? Válaszokat előre is köszönöm!

2017. márc. 22. 12:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt el felejtettem, hogy lehet, hogy levegős a rendszer? :O
2017. márc. 22. 12:31
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennyire meleg?
2017. márc. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Termosztát bajra gyanakszom, mert felül (hűtő teteje) forró a víz, alul pedig teljesen hideg"


Ennek semmimkoze a termosztatho,sőt az pont hogy jo hiszen engedi megfordulni a vizet.....szerintem inkabb a hutod van eltomodve mert az biztosan nem normalis hogx a teteje forro alul meg hideg!

2017. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mit mutat a motorhomero?
2017. márc. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

A lényeg itt is titok..."jaj de meleg a víz"

Ebből aztán messzemenő következtetéseket lehet levonni XD

2017. márc. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mit jelent a nagyon meleg? 95°C? Az pont jó, üzemi hőfok.
2017. márc. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, tudom összeszedetlenül írok. A nagyon meleg azt jelentené nálam, hogy a hőfokmérő már pirosban van.
2017. márc. 22. 15:42
 8/9 anonim ***** válasza:
vizpumpara gyanakodnek.
2017. márc. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért vagyok tanácstalan, mert kb. kettő hónapja lett a motor felújítva (részlegesen):vízpumpa,termosztát,hengerfejtömítés,szelepfedéltömítés,vezérlés,generátorszíj.
2017. márc. 22. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!