Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G 1.7 CDTI (2004....

Invernizzi kérdése:

Opel Astra G 1.7 CDTI (2004. X.72000km) vagy Skoda Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente (2006. I.136000km) között vacillálok. Az áruk hasonló. Melyiket érdemes megvenni? Opelről-főleg diesel-nincs tapasztalatom.

Figyelt kérdés

2017. márc. 22. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Opelból inkább H Astrát vennék. Ez még a 80 lóerős dízel, vagy már a 101-es?

Szeretem az Opeleket, de ha ez jöhet szóba csak, akkor inkább a Fabiát választanám.

2017. márc. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
80 Lovas Isuzu motoros, és tiptop állapotban van
2017. márc. 22. 19:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Ismerőstől vennéd azt az opelt? Nem gyanús egy picit hogy 13.évében van az az autó, dízel, és csak 72ezer van benne? Az azt jelenti, hogy évente 10 tankot sem hajtottak ki belőle.... Ettől persze lehet szép, meg jó is az a kocsi. De szerintem nézz még körbe egy kicsit. Ne kapkodd el, és ne az legyen a cél, hogy öreg kevés km es kocsit találj. Az olyan mintha 40 éves szűz nőt keresnél. :) Az a lényeg, hogy karban tartott autóra találj. Lehet az egy 240000 km es kocsi is, ha 230000 nál kicserélték benne azt amit kellett, és normális alkatrész raktak bele. Szerintem...!
2017. márc. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az Opelben igen kevésnek tűnik az a 72000 km, azt nem azért veszi azért általában az ember, hogy a garázsban álljon. Ha meg valós, akkor utána azzal lehet a probléma, hogy a gumi alkatrészek, tömítések hajlamosak tönkre menni a rengeteg állásban, azért egy majd 13 éves autóról beszélünk. Én látatlanban inkább a Skodára szavaznék, főleg ha városban szeretnéd használni, mert az 1.4-es leginkább arra való.
2017. márc. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Családi ismerősé az opel,a tulaj lerobbant egészségileg és csak a telekre jártak vele.Valós a 72 ezer km, garázsban állt 10 évig.Minden szervíz időben, ahogy a nagykönyvben meg van írva.Igazából a véleményekre voltam kíváncsi a G Astráról, mert a vevők mint a keselyűk sorban állnak ha nekem nem kell..:)

Sosem volt diesel autóm, ezért vagyok kicsit bizonytalan

2017. márc. 23. 15:30
 6/7 anonim ***** válasza:

A 80 lóerős (Z17DTL) nem egy erőgép. Ebben még a turbó is fix, nem változó geometriás, ezért turbóluk is van rendesen. De! Ha ez nem zavar, elvisz bárhová nagyon kedvező fogyasztással. Valószínűleg jó darabig nem kell majd rá költeni. Még kettős tömegű lendkerék és részecskeszűrő sincs benne, ami később "szivacs" lehetne.

Szóval hosszú távon van előnye rendesen ennek a motornak.

A G Astra a korához és az árához képest szerintem jól néz ki, bár a beltér elég régies. A technikai megoldásai sem túl innovatívak már 2017-ben. De ha ez nem zavar, csak egy jó ár-érték arányú közlekedési eszközt szeretnél, ami elvisz bárhová, akkor jó vétel lehet.

2017. márc. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így a körülményeket leírva én biztos az Opelt választanám, ismert előéletű autónál nincs jobb választás.
2017. márc. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!