Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy van ez ha valaki jogosítv...

Hogy van ez ha valaki jogosítványt szeretne motorra?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és ugye akkor elvileg már lehetne jogsim egy 125-ös motorra. ez eddig oké. Viszont ha leszeretném tenni a jogsit akkor először csak 50-esre kapom meg vagy már eldönthetem mekkorára szeretném letenni? vagy ez most hogyan is van?

2017. márc. 22. 19:02
 1/1 anonim ***** válasza:

2 külön kategória. Az AM (50 ccm, talán 4 kW és 350 kg-t meg nem haladó) robogó, 14 éves kortól teheted le, az A1 (125 ccm, a kW korlátozást nem tudom) "nagy" motor, 16 éves kortól teheted le. Kezdheted már most az A1et, semmi kedvezmény nincs akkor se, ha van előtte AM (A2re és Ara már van engedmény, ha A1/A2-d már van).

Annyit tennék még hozzá, hogyha B-vel együtt (azaz autósjogsi után) teszed le az A1t, akkor olcsóbb, és kevesebb a kötelező gyakorlati óra is, ha akarsz autós jogsit, akkor lehet érdemes lenne 1 évet várnod.

2017. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!