Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan miért utálják a dízelaut...

Sokan miért utálják a dízelautókat?

Figyelt kérdés

Én dízelen tanultam, aztán lett egy 1.6-os 4-ös Golfom.

Nem volt rossz autó, csak olyan "pöc_köszörű" volt.

Sokat használtam városban, volt amikor majdnem a 10 litert is elérte a fogyasztása.

Meg egyszerűen nem nagyon lehetett érezni az erejét, max ha nagyon kihúzatta az ember.


Időközben kipróbáltam nagyobb, kétliteres dízelmotorral szerelt autókat.Ott azért érezni lehetett az "erőt".Alig nyomta neki az ember és már emelkedett is a km/h, nem kellett üveghangon húzatni,hogy előjöjjön az ereje.


Aztán rászántam magam, vettem egy Peugeot 508-ast,szintén 2 literes dízelmotorral.Sokan leszólták, hogy fúj dízel, meg még francia is.1 éve van nálam és nagyon elégedett vagyok vele.

Előzni roppant egyszerű vele, vissza sem kell váltani, mint a Golfnál.


Szerintem, a dízelmotor egy nagyszerű találmány.

A hétköznapi közlekedésre nagyon ideális.

A hangja meg hát...A benzines 4 hengereseknek sincsen szép hangja.



2017. márc. 22. 19:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Mondjuk azert, mert egy golfba nagyon keves az a lomha 1.6-os.
2017. márc. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
65%

Városba felesleges az erő.

Előzni viszont tényleg jobb olyannak, ami jól gyorsul. Bár ez nem attól függ, hogy dízel vagy benzines. A benzines is gyorsul rendesen, ha nem 1.2-es kisautó :)

Ha neked az 1.6-os se ment rendesen, akkor a vezetési technikáddal lehet gond.

2017. márc. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
57%
Ezt a kérdést magad is meg fogod tudni válaszolni az első komolyabb szerviznél. E mellett pedig büdös, kormol. Ezt persze te belül nem érzed, csak akik mögötted jönnek, azoknak szívás. Szó szerint.
2017. márc. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
43%

Várjuk ide is a kedves dízelfikázó és fosvágenező barátainkat.


Aztán majd meglátod belőle, hogy épelméjű ember nem utálja a dízelt, csak az agyhalottak.

2017. márc. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

"Ezt a kérdést magad is meg fogod tudni válaszolni az első komolyabb szerviznél."


Tisztában vagyok vele.De, érthető.

A bivaly teljesítmény és az alacsony fogyasztás "visszaüt".

2017. márc. 22. 19:21
 6/31 anonim ***** válasza:
56%
Divatból szidják azok, akiknek benzines autójuk van, és ezzel próbálják bizonygatni maguknak, hogy jól döntöttek, hogy nem dízelt vettek. Ráadásul a hülye média az utóbbi időben ráállt arra az alaptalan hülyeségre, hogy a dízel milyen szennyező, és hogy a benzines magashegyi erdei friss levegőt pufog ki. Na ez a szitu.
2017. márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
80%

#4-es


Dízelfikázó vagyok, és benzines fosvágenem van. Ez akkor valami hibrid kategória. :D


Elismerem a dízel előnyeit, nagy nyomaték, kisebb fogyasztás. De ezzel szemben sokkal több a hátrány a benzineshez képest. Azt is látom, hogy sajnos Mo. a szegények országa, itt 1 liter/100 km-ért megveszik az emberek inkább a lerúgott, 600ezer km-ről 150-re vissza tekert óra állású dízelt, mint egy valóban jó állapotú, kevésbé lehajtott benzinest. Hozzáteszem, ez nem az emberek hibája, egyszerűen azt nézik, hogy ha már van autó, tudják tankolni is. És magyar átlagfizetésből valóban nem egyszerű egy valamire való benzinest tankolni. Ettől még a dízelről továbbra is az a véleményem, hogy az alapvetően haszongépjárművekbe való.

2017. márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
55%

Mert az átlagember olyan, hogy valamit utálni kell. A dízelt, a benzines, a BÉLYEMVÉST meg a köcsög bicikliseket, a donor motorosokat, a bunkó békávésofőröket...


Erre épül a magyar politika is, legyen mindig utálni- és félnivaló aztán a lényeggel nem foglalkozik senki.

2017. márc. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
52%

A sokan miért utálják kérdés is eleve nem reális. Sokan utálják ITT. Vagy sokan utálják a netes fórumokon. Így a helyes. A való életben meg az emberek fele szépen elberreg a dízel autóikkal, a másik fele szépen elzümmög a benzines autóikkal, mindenki békésen, nyugodtan autózik, pont magasan leszarva kié milyen. Hál istennek a valóság ez, köze nincs hozzá annak ami itt van ezen az oldalon szerencsére. Fejére is állt volna már a világ, ha az lenne a valóság is, mint ami itt megy.

Ha egymásnak is ugranak emberek a forgalomban az sose azért van, mert dízellel ment, hanem mert letolták, feltartották, beelőzték, bemutattak neki stb.


Ez a dízelutálat csak egy listabővítés lett a köcsög biciklis, köcsög gyalogos, köcsög BMW-s, köcsög Swiftes kategóriában amit az idióták állítottak fel.

2017. márc. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
89%
Nem utálom (miért tenném?? nem nekem való), de a benzines halkabb és én városban járok 90%-ban ami nem jó a Diesel motornak. Apumnak Diesel van, neki az az ideális. Használtam 2 évig egy 320s-s sport BMW-t, nem volt rossz, de én nem szerettem. Nem az enyém volt. A gyorsulás hangja pedig nem attól függ-e hogy benzines-e vagy diesel, hanem a márkától és kategóriától. Szerintem a legszebb hangú autó az Audi RS6 ami benzines. Ez szélsőséges kategória, de akkor is benzines és a hangja, brr... https://www.youtube.com/watch?v=T8IAuY3WZ8s
2017. márc. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!