Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogónak vagy simsonnak...

Robogónak vagy simsonnak egyszerűbb a motorfelújítása?

Figyelt kérdés
Melyikhez kell nagyobb szakértelem?
2017. márc. 22. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez kb "BMW vagy az audi a szebb".

Mert robogó van kismillió féle fajta.

Egy pl :Ditech injektoros robogóhoz több gógyi kell ...

A robogó és a simson is végtelen egyszerű cucc,a robogó talán annyiba macerásabb,hogy míg a simson blokkhoz kb majdnem minden művelethez nem kell semmi,mert hozzáférhető,addig egy robogót sok mindenhez kb el kell bontani ,vagy kivenni a blokkot.

2017. márc. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A robogókban több dolog van, sok elektronikai cucc, modernebb konstrukció, ezért macerásabb és bonyolultabb, mint a régi 2 üteműek.

És robogókból számtalan fajta van, típuson belül is, szóval nem egyforma módon kell javítani, mint egy simsont.

2017. márc. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyszerű 2T robogó levegős.

Csak kifejezetten a blokkra gondolok.

Például mind a kettő kivan szerelve, egyik asztalon egy simson 51 blokk másikon egy honda dio blokk.

2017. márc. 22. 20:48
 4/5 anonim ***** válasza:

A Honda Dio blokkja még a Simsonnál is egyszerűbb. Nincs váltó (csak a CVT), nincs hajtóműolaj, nincs macera a gyútás beállítással. Pár cső, néhány vezeték, kb. 3 csavar és a blokkja az asztalon figyel...

:)

2017. márc. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zzzoli ***** válasza:

Egy robogó blokk egyszerűbb, csak megfelelő szerszámok kellenek a szétszedéséhez, majd a felújított vagy új főtengely beszereléséhez.

Én más sokszor csináltam, blokkszéthúzó szerszámot te is le tudod gyártani, nem egy nagy etvasz, én is magamnak készítettem.

Az összerakásnak is megvan a menete, egy nap alatt el lehet intézni teljesen összerakott állapotig.

2017. márc. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!