Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ebben a kereszteződésben...

Ebben a kereszteződésben kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kép 2014-es, azóta stop tábla lett mind a két oldalon, tehát az elsőbbségadás kötelező tábla a képen nincs érvényben már.


[link]


Szitu:

Megérkezünk a kereszteződésbe, stop tábla fogad, én balra szeretnénk kanyarodni majd. Szemből is jönnek, szintén megáll a stop táblánál. (Most tekintsünk el a zebrától meg a balról jobbról érkező villamostól ha jön éppen).


Általában azt csinálják az emberek a hasonló kereszteződésben, ha balról elfogy a forgalom, akkor valaki bemegy a közepére, és megvárja, amíg a jobbról érkezők elfogynak. Na és itt jön a kérdés, ha én már bent vagyok a kereszteződésben, akkor én előnyt, elsőbbséget élvezek azzal szemben, aki szemben még a stop táblánál áll, bármerre is megy? Mert ELVBEN, ha balra mennék, akkor ugye az egyenesen tovább haladót, vagy kis ívben jobbra kanyarodót el kell engednem, tehát nem vághatok be elé. De mivel én bent vagyok a kereszteződésben, ő meg még nem indult el a neki balról érkezők miatt, vagy bármi miatt.... ??? Vagy ugyanúgy meg kell várnom, amíg ő tovább halad egyenesen, vagy kis ívben jobbra fordul?


Sajnos nem tiszta a KRESZ ezen része. Köszönöm a válaszokat!



2017. márc. 29. 20:42
 1/6 anonim válasza:
100%
Az egyenesen menőnek van elsőbbsége, tehát el kell engedni. Egyébként úgy rémlik, nem mehetsz be a kereszteződésbe, és várhatod a villamossínen, hogy elfogyjanak a jobbról meg szemből érkezők.
2017. márc. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, neked meg kell várnod a szemből érkezőt, az mindegy, hogy te már bent vagy.
2017. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs elsőbbséged. Lényegtelen, hogy megkezdted az áthaladást.

Illetve ha ő is (neki) balra kanyarodik, akkor közös megegyezés alapján alakul az elsőbbség.

2017. márc. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A szemből jövőknek van elsőbbségük.
2017. márc. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

..azt kihagytad, mi van, ha jön a csinga?

én itt úgy közlekedem, ha már bejutottam a sínekre, és balra mennék a temető felé, akkor nem várok a szemből jövőre..ugyanis ő még ott áll...ha nem, akkor elengedem, ha egyenesen menne, ha balra, akkor elmegyünk egymás mellett..


nem komplikált kereszteződés..persze a villamos még befigyelhet..azt tanácsos elengedni..

2017. márc. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem egészen, hogy merülhet fel egyáltalán ilyen kérdés abban akinek érvényes jogosítványa van. Szemben érkezők között először megy a jobbra kis ívben kanyarodó, aztán az egyenesen haladó és végül a balra kanyarodó. Ha csak nem tudnak egyszerre menni, mert nem keresztezik egymást.


Egyébként ha te balra akarsz menni akkor egyedül akkor van gond, ha a szembejövő egyenesen megy. az a szabály már nem él, hogy a balra kanyarodónak a kereszteződés geometriai középpontját jobbról kell kerülnie. Szóval, ha mindketten balra kanyarodtok, akkor egymást jobbról kerülve mehettek egyszerre, ha ő jobbra megy, te balra, akkor is mehettek együtt ebben az esetben, mert ő a külső sávba, te a belsőbe kanyarodsz be. Egyedül akkor kell elengedned, ha te balra mész, ő meg egyenesen. Egyébként, valóban nem lehetne úgy behajtani a kereszteződésbe, ha nem tudod biztonsággal elhagyni. Sajnos ez nem igazán, vagy csak nagyon nehezen kivitelezhető ilyen 2x2 sávos utakon.

2017. márc. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!