Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SIMSON S51N típusú hirdetésen...

SIMSON S51N típusú hirdetésen akadt meg a szemem. Érdemes megvenni 70 000 Ft ért?

Figyelt kérdés

Leírás: Egy SN51-es simson eladó! Tíz évnél öregebb kis távra használtam (500m míg elmentem a közeli tóhoz pecázni. ) Korának megfelelő állapotba műszakilag jó az esztétikailag kisebb nagyobb kopások lásd kép.Mire figyeljek, vásárláskor? Először is ér e ennyit? Honnan tudom, hogy gyári e? Mire figyeljek a vásárláskor?

Jelenleg robogóm van.



#ár #Simson #eredeti #gyári #érdemes e 70 000 Ft #robogóhelyett
2017. ápr. 2. 08:15
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

"mesékhez meg öreg vagyok. "


Vagy csak fáj az igazság....

A kipuff hollander ha megfelelően van rögzítve soha nem lazul le,de ezek szerint te egyet sem ismersz.A Staromba nemrég kellett cserélni a berugótengelyt valóban,mondjuk a motor idén múlt 47 éves...

2017. ápr. 5. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Nekem aztán tök mindegy majd a kérdező eldönti, hogy

motorozni akar vagy szerelni akar megtanulni.

"ha megfelelően van rögzítve"

Hát épp ez a baj, hogy nem lehet rögzíteni mert konstrukciós hibát követtek el nem is egyet. Ezt a felfogatási megoldást vízcsövek összeszerelésénél alkalmazzák de még az is jobb. Ráadásul mivel alumínium a henger a menet is egy elég gyenge alumínium ami tovább rontja a helyzetet. A motorblokk csak két ponton van felfogatva ami szintén kevés és közrejátszik abban ,hogy a Simson lerúgja magáról a kipufogóját egy idő után mint lázas gyerek a takarót.

2017. ápr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
bolond vagy te utolsó! soha nem dobta le nekem a kipufogót! mert úgy van össze rakva ahogy kell! németek azért tudtak tervezni! lásd tigris tank, lásd mercedesz Vettel miért győzött állandóan? mert 0, valamennyivel gyorsabb volt a kocsija a többieknél és csak nem német kocsija van? de az!
2017. ápr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

"Hát épp ez a baj, hogy nem lehet rögzíteni"


Bizony lehet,többféleképp is,de egy fanatikus simson gyűlölőnek fölösleges magyarázni,beleköt másba.A motorblokk

valóban 2 helyen rögzített,és 40-50 éve így gurulnak azok a motorok,de te minden bizonnyal sokkal jobban megtervezted és kivitelezted volna,hiszen ugye legalább 10 ponton kell egy motorkerékpár blokkot rögzíteni...

2017. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

13-as olyan példákat hozol aminek semmi köze a Simsonhoz. Németsége még nem garancia a jóra.

Főleg, hogy kelet német mint a Trabant-Wartburg csodálatos versenygép járművek.

14-es akkor ma már miért nem alkalmazzák ezt jó minőségű motorokon? Mert rájöttek, hogy szar.

Minden jobb mai motorgyártó vagy a tőcsavaros vagy rugós megoldást alkalmazza.

Min. 3 csavaros felfogatásúnak kellene lennie a blokknak, ahogy eredetileg a Simson Star-ban az is volt.

2017. ápr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Na de most tényleg nem látjátok a különbséget egy fiatalabb enduro és simson enduro között, hogy mennyivel jobb?
2017. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

12/16. Válaszoló!

Hogyha normálisan megvan csinálva (Nem kókányolva) És karban van tartava egy Simson.

Akkor sokáig elmegy anélkül hogy hozzá kénne nyulni.

Ha hiszed ha nem,az én simsonomon már 6 hónapja egy csavart sem lazítottam meg!

És nem csak ilyen hétvégi hobbi, motor,

Hanem napi használatban van, 30 km-ter naponta.


A kipufogó meg egy pofon egyszerű feladat,

én úgy oldottam meg hogy,

Fogtam egy 3mm vastagságú, kb 10 cm hosszú lapos vasat, kifurtam mindkét végét egy 6mm-es fúróval.

Az eggyik végét gyujtás oldali dekni alsó csavarjához rögzítettem a másikat meg a kipufogú bilincs csavarjához, így egy centit se mozog.

És nem tekeredik le a kipufogó hollander.

3

2017. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Na erről beszéltem, hogy ez egy valós probléma amit meg lehet oldani de egy mai jobb márkájú motornál ilyen szarvas hibákat már nem követnek el. Ezért javasoltam, hogy inkább egy jobb minőségű robogót vegyen mindennapi használatra.Az csak tárcsafékes, önindítós stb. 40év az 40 év. De ha még egy schwalbe-ról lenne szó megérteném mert az lassan klasszikus darab lesz.
2017. ápr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
A Star 3 felfogatàsi pontos blokkját szívesen megnèznem egyszer. ..
2017. ápr. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
A star blokkja is 2 ponton van rögzítve :D
2017. ápr. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!