Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót vásárolnék max 700. 000...

Autót vásárolnék max 700. 000 ft-ig.1.5-1.6 benzinben gondolkodom. Tanácsokat, tapasztalatokat várok. Amiket néztem: Almera, Mazda 323, Carisma, G Astra, Focus, Citr C3 is van már 7k-ert. Kisebb kasznist nem akarok. Mit tanácsolnatok? Egyéb típus?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 18. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Kérdés, mennyi időre tervezel vele. A japánok motorjai agyonüthetetlenek, ott általában a rozsdával van baj. Különösen a Mazda szokott a legképtelenebb helyeket rohadni, de a Carisma sem rozsdamentes ennyi idősen (pláne ennyi pénzért).

Az Almerát ajánlanám a legkevésbé, bár kevésbé rohad, de a Nissanhoz valahogy minden drágább, így a fenntartása költségesebb - de nem rossz autó.


G Astra jó, de a Twinportokat kerüld és a sima 1.4 Ecotecnél is figyelj az olajfogyasztásra. Ki lehet fogni olyat, ami nem esz meg 1000 kilométeren 1 litert, de ritka. Egyébként jó autó, a váltószoknya kirojtosodását meg a dudagomb beszakadását leszámítva nem öregszik csúnyán.


Focus kb. ugyanez, azok talán kicsit jobban le vannak lakva és az 1.6 ZETEC szintén eszi az olajat kb. 120 ezer km után. Erre nem árt figyelni, különösen, mivel a hazai paletta jó része hatszor visszatekert ex cégautó. Rohadásra itt is figyelj (küszöb és hátsó kerékjárat, sárhányók).


Citroen C3 hát... az legalább nem rohad, de a francia elektronikával én a szomszéd kerületnél messzebb nem mernék menni. Megbízhatatlan kis fos, főleg a többihez képest.

2017. ápr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek eléggé meggyőző érvek. A Citroennél C4-re gondoltam, csak véletlen elírtam.
2017. ápr. 18. 09:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Annyiban javítanám az elsőt hogy a G Astránál az 1.6 ecotec ette az olajat, az 1.4 nem, illetve a twinportot is nyugodtan meg lehet venni nem fogod megszívni.

A többivel egyetértek.

2017. ápr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én is tanusítom az előttem szóló igazát..

1,4 ecotec astra G NEM fogyasztja az olajat (10w40 castrol olajból 3/4ig töltve, cserekor még mindig fél felett van)

2017. ápr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
esetleg daewo kalos 4-500e szerintem nagyon jó kocsi
2017. ápr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem Nissan Almera 1,5 benzines autóm van. Nekem bejön, kényelmes az ülése, állítható gerinc támasza nagyon jó, a motorja szépen ketyeg, japan gép, kihuzatva nagyon tud menni. Viszont relatíve hosszú a váltója, emaiatt pl. Pestre nem ajánlanám. Oda rövid váltós autót vennék. Almera kiváló országúti használatra. Amikor 3-600 km-es távokat megyünk akkor klíma nélkül 5,5-6 közti fogyasztásokat mérek. Mentem egyhuzamban 1000 km-t pályán 120-al (4 fő, fullra pakolt csokival) 6,4 lett az átlag fogyi. Alkatrész árakat nem tudom, maszek szerelőhöz vittem, neki unix bárdi stb-nél elé nagy kedvezményei vannak, eddig ezért nem volt drága (2 tárcsa és 2 betét előre 24e ft).
2017. ápr. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!