Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire érdemes manapság...

Mennyire érdemes manapság Budapesten autót fenntartani?

Figyelt kérdés

7 éves, jó állapotú Opel Astrám van, most költözöm Budapestre új meló miatt. A melóhely 20 perc BKV-vel, feleségem is BKV-t használ, nincsen jogsija. Gyerek egyelőre nincsen.

Nem terveznék túl sokat vidékre járni, max 1-2x egy évben 1-2 hétre nyaralni. Autókölcsönzéssel tervezném megoldani, már lehet napi 4-5ezer Ft körül.

Jelenleg mindennel együtt kb 250-300 ezer Ft évente az autóm fenntartása, ez valószínüleg még több lenne, mivel Bp-n magasabbak a parkolás költségei, mint most, ahol általában a kisvárosban ingyen parkolok. Ha eladnám, kapnék az autóért kb 2 milliót, az még kamatozna is valamennyit a bankban, ennyivel is jobban járnék.

Mit gondoltok? Ti hogyan döntenétek?



2017. ápr. 21. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Biztos nem vinném a tescoból a szatyrokat kézben meg buszon. Mindig volt autóm, nekem elképzelhetetlen hogy ne legyen csak spórolás miatt.

Ha túl drága az a kocsi ahhoz hogy az utcán álljon és csak vesszen az értéke akkor lecserélném egy 2-300ezres swiftre amit nem sajnálok de a célnak megfelel.

2017. ápr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bankban már rég nem kamatozik a pénz (több a költség, mint a kamat, vagy épp nagyon rizikós befektetésbe kell tenni).

Kocsi fenntartása miért ennyi? Ha nem mész vele, súlyadó.

Ha mész is - de mert spórolni akarsz, keveset -, akkor ma-

rad az olajcsere és a levegőszűrő. Gumikat sem kell majd

félévente cserélni kopás miatt.

BP-en is lehet olcsón parkolni, csak tudni kell a módját

(nem csalásra gondolok).


Én nem adnám el a kocsit, mert ki tudja, mikor lenne rá

szükség. Azonfelül nem biztos, hogy megkapnád érte a

fent említett összeget.

2017. ápr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A sok lusta disznó :D

Az autó valóban kényelmesebb, azonban ha megnézed mennyibe kerül egy hónapban, akkor azért elgondolkodtató. Ha 90%-ban budapesten használnád akkor add el. Abból az évi 250-ből kijön az autóbérlés költsége ha nyaralni mész / haza mész. Cserébe gondolom ebbe az értékvesztést nem számoltad bele, pedig az igencsak megdobja a költségeket...

2017. ápr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben eladnám és vennék egy kisebbet és olcsóbbat kb fél millióért amivel eltudsz menni bevásárolni.

Én biztos nem cipekednék nagy szatyrokkal a buszon ha amúgy meg lenne pénzem autóra.

2017. ápr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tesco online bevásárlás gyerekek
2017. ápr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a kommenteket.

Aki kérdezte a költségeket:


Már évek óta minden költségemet és bevételemet vezetem excelben, onnan tudom, hogy jelenleg ennyi a fenntartása az autónak.

a korrekt fenntartási költség azzal is számol, hogy az autó minden évben veszt az értékéből, amíg nálad van és az zal is, hogy az elmaradt kamatokat pedig pl állampapírba fektethetnéd - jelenleg 2 millió forint az autó értéke, ennek az állampapír kamata évi 90 ezer lenne, ez is költség...

2017. ápr. 22. 18:09
 7/8 A kérdező kommentje:
bocsánat, tehát az autó értékét fektethetnéd állampapírba és az elmaradt haszon jelentkezik költségként...
2017. ápr. 22. 18:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: végre, köszönöm, hogy valaki használja is az eszét, nem a levegőbe beszél! :)

Hiába mondtam eddig ezt bárkinek, hülyének néztek. Én is vezetem excellbe a kiadásokat.

Olcsóbb autóról lebeszélnélek, annyiért valójában nehéz jót találni, és arra is egyből költeni kell.

Budapesten a legnagyobb baj az autóval igazából, hogy használhatatlan. Én Budaörsre járok dolgozni, oda autóval járok ki (azt is csak azért, mert támogatják az autót egy valós költséggel), de amikor a belvárosba kellene bemennem csak hétvégén megyek be. Hétköznap gyorsabb tömegközlekedve eljutni bárhová. Plusz nem kell fizetni a parkolásért, etc. Egy nagyon egyszerű példa egyébként: próbálj meg Kelenföldről eljutni a Keletihez munka után. Autóval 45 perc - 1,5 óra, metrón talán 21 perc a menetidő.

Tesco Online bevásárlás 300-999 forint közt mozog, ha mondjuk havi 1x tolsz egy nagy bevásárlást akkor az nem egy hatalmas összeg szerintem. Cserébe berakják a hűtődbe és a kamrádba, nem neked kell felcipelned a tizedikre.

2017. ápr. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!