Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vesznek az emberek...

Miért vesznek az emberek teljesen felszerelt autókat mikor több elektronika = több hibalehetőség?

Figyelt kérdés
Több hibalehetőség és sokkal drágább, van olyan autó amelyiknek az árát megkétszerezi a full felszereltség, lásd ötös bmw. Meg nem értem miért olyan fontos a fűthető kormány vagy a fűthető tükör, aztán lehet hetente a szervízbe rohangálni.
2017. ápr. 21. 19:06
1 2
 1/12 anonim válasza:
63%

Ezt én sem értem. Én még a tekerős ablakot is jobban szeretem. :) Nem tudom minek az a sok extra,az ember ki se tudja használni,meg beül az uj autóba,és azt sem tudja mi micsoda.

Biztos sok pénzük van,azért..

2017. ápr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az elektromos ülésállítás meg az elektromos roló jó példa, de a fűthető külső tükör nagyon hasznos. Amúgy nem értem én sem, nekem a kp. zár és az elektromos ablakok bőven elég, de hát az autóipar érdeke is, hogy minél sűrűbben elromoljon valami.
2017. ápr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

hát azért nagy hidegben igen jók a fűthető dolgok

ez olyan dolog, hogy amíg nem próbálod úgy gondolod nincs szükséged de miután megtapasztalod, hogy milyen jó utána már nem mondanál le róla

2017. ápr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondtam annó, guruljon, jó az nekem. Lett is kispókom, zörgött, csattogott, de ment, igaz, rádió, szellőzőmotor, abaktörlő-szakaszoló, fékrásegitő gyárilag nem volt benne. Utána a Skoda 105s Felüdülés volt, mennyivel tágasabb, kényelmesebb, rádió is volt benne, szellőztetőmotor is, de fűtés télen,miint a kispolákban, alig volt. Majd a 3 ajtós samara maga volt a mennyország, ment is, csendes is volt, a hely mégnagyobb volt benne, szakaszolósablaktörlő, magnósrádió, fékrásegitő, és a fűtésre se lehetett panasz. Majd lassan az ezerhármas vasparipát megette az idő,ideje volt másik autó után nézni. Egy 93-as papirswiftre esett a választás. Megbizható vot, nem rohadt, fűtés is volt benne, de rohadt kényelmetlen volt zsiguli után... Majd jött az újabb szekér, egy 96-os Brava személyében. Kényelmes is volt, szervokormány, villanyablakok, ABS (gondoltam minek nekem az), elektromos tükrök, ImmobiláLYzer, állitható kormány, riogató, légzsák, klima, stb... Kézi vátóval. Aztán mentek az évek... Vettem egy automata passatot. Azóta, szeretem az automatát, az ESP-t, az ABS-t, a fűthető ülést, stb. Én voltam az automata váltó legnagyobb ellensége, de a legközelebbi autóm is automata lesz.

Egy szó, mint száz... A kényelem a lényeg. Nem az, hogy nem lehet ellenni villanyablak, ABS, meg kima nélkül, de ha már adott a lehetőség, nem kér kenyeret. Egyébként, nem sok autóban szarik be a fűthető kormány, a fűthető tükör a Bravában pedig 96 óta köszöni jól van. Tudom, az a szar olasz elektronika, amiben csak a Bosch motorvezérlőt kelett csak javitani.

2017. ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én vehettem volna igaz használtan egy jól felszerelt autót, eleinte tetszett, de amikor utánaolvastam hogy mi micsoda milyen hibalehetőségek a leggyakoribbak, mire kell figyelni már úgy voltam vele hogy kell a ráknak annyi minden bele. Persze meg is néztem egy másfajta autót szintén fel volt szerelve mindenféle kütyüvel, de amikor megnéztem és a tulaj sorolta hogy mi micsoda mit hogyan kell használni abból semmi sem maradt meg szinte, így úgy voltam vele hogy hagyom is a fenébe. Vettem inkább pár évvel régebbi de viszonylag egyszerű autót amin egyedül az ablakemelő volt elektromos meg a visszapillantó tükör, ezeket én is megtudom csinálni ha baj van vele, meg nekem egyedül az elektromos ablakemelő volt az amihez ragaszkodom a kényelem miatt igazán. Klíma volt benne de persze a klímakompresszornak annyi erre fel is hívták a figyelmem, de a fűtést ugyanúgy tudom használni nyáron hosszú útra is maximum 3 szor ha megyek, azt meg ki lehet bírni letekert ablaknál így annyival kevesebb gond. A többi olyan elektromos cucc ami van benne az nem egy bonyolult dolog, annyi érzékem meg tudásom van hozzá hogy én is megtudom csinálni ha gond van velük.


Egyik haverom az aki olyan autót akart ahol még a sebességmérő is digitális, persze be is fürdött vele mert meghibásodott benne valami panel és vehetett bele újat amibe az új gyári vagy utángyártott egy kész vagyon, bontásból tudott jó áron venni de 2 hétig keresgélt a szerelővel együtt mire találtak egy jót. Persze abba is iszonyatosan sok minden van több gomb meg kapcsoló van benne mint egy űrhajóba 1 évig lelkes volt, de most már mondja hogy bánja mert a 70% totál felesleges neki ami benne van plusz több a hibalehetőség amire aztán költhet szépen. Már megbánta, pedig eleinte követe azt aki tett egy megjegyzést ezekre, most meg már nekik ad igazat.


Persze eleinte nekem is tetszettek ezek, de amikor picit utánajártam a dolgoknak rájöttem hogy totál felesleges egy full extrás autó még ha használt akkor is. Egyedül az elektromos ablakemelőhöz ragaszkodtam, de akkor se haltam volna bele ha nem lenne.

2017. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A felszereltséget is úgy állítják össze, hogy bizonyos

csomaggal sok olyat is megvesz az ember, ami nem kell,

egyesével meg nem szerelik.


Nekem az első a biztonság. Pl ABS és társai, légzsákok

nagyon fontosak. Ez után jön a szervó. A többi dolog,

pl tolatóradar igen hasznos tud lenni, de lehet nélkü-

le élni.


Szóval nekem elég a biztonsági "extra", a többit meg-

hagyom másnak :)

2017. ápr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
tolató radart szinte mindig lehet külön kérni.
2017. ápr. 21. 20:01
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Jajj de unalmas :)) Bezzeg a kőkorszakban mi jó volt, mert akkor még ennyi minden sem romlott el, mint most.

Meg amúgy is, veszek egy fűthető kormányos autót. Amíg fűt a kormánya, élvezem. 1% az esély rá, hogy elromlik. De ha mégis elromlik, nincs belőle semmi, egyszerűen nem fog működni, onnantól olyan lesz, mint egy hagyományos kormányos autó. Akkor miről is beszélünk??

2017. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

azért, mert vannak olyan emberek, akiknek nem csak az a fontos, hogy eljussanak a-ból b-be, hanem az is, hogy hogyan! erre a fűthető kormány kiváló példa: télen kint járkáltál egész nap meló miatt, fázik a kezed, átfagytál, minden bajod van. beülsz az autódba, két gombnyomás, fűt a kormány, az ülés és a lábadra is jön a kellemes meleg. Teszel be valami jó zenét, ami a 8(+ akár) hangszóródon térhatásban szól stb.


A lényeg: lehet úgy is utazni, hogy felveszed a kesztyűt és +egy gatyád amíg várod, hogy átmelegedjen az autó vagy lehet kényelemben is. Aki megteheti, hogy kényelmes autót vegyen (és fenntartson) az sok mindentől fosztja meg magát, ha nem teszi. Amíg nem tapasztalod ezt addig persze nem hiányzik.

2017. ápr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nos... Szerintem is vannak teljesen felesleges extrák, amiket nem értek, de van rengeteg nagyon hasznos is:

Elektromos ablak nyáron a nagy hőségben miután beülünk a kocsiba nem mindegy, hogy egy ablak van lehúzva, vagy több sokkal hamarabb kiszellőzik, illetve menet közben tudok kereszt huszatot csinálni egy laza mozdulattal

Ülésfűtés: ha normálisan működik, akkor 1-2 perc alatt nagyon kellemes meleget tud csinálni a deréknál, ha bőr az ülés akkor kellemetlen ülni benne a mínuszokban, főleg ha diesel a kocsi az télen még inkább nehezen melegszik fel, a kormányfűtés is ide tartozik.

Klíma: a városban simán kibírom lehúzott ablakkal, de autópályán vagy városon kívül már nekem zavaró a menetszél.

Elektromos tükör: nem kell átnyúlkálni a túloldalra állítgatni.

Tolatóradar: bármi a kocsi mögé kerülhet, letesznek egy táskát vagy akármi (volt olyan, hogy tolatásnál úgy gondolta a kedves úr, hogy mögöttem fog elmenni amikor tolatok, na akkor kifejezetten jól jött)

Hang technika: nem vagyok az a süketülésig feltekert hangerő típus, de szeretem a mélyebb hangokat illetve a jobb minőséget így nekem ez plusz pont.

Tempomat: hosszabb utakon jól jön szerintem, kényelmesebbé teszi a vezető számára az utazást.

Multikormány: nem vonja el a figyelmem az útról, hogy most hol is van a hangerő gomb vagy éppen a következő adóra szeretnék ugrani. Bár az új 5-ös BMW ben egyáltalán nem értem a műszerfal előtti hadonászást, azt kifejezetten ellenzem. (aki esetleg látott benne értelmet az leírhatja, vagy akinek tetszik azt nem akartam megsérteni)

Az autómata lámpa magasság állítást azt jó ötletnek tartom, nem hiszem hogy minden sofőr beállítja a megfelelő szintre, miután beteszi a zsák krumplit a csomagtartóba.

Ezek nekem a legfontosabb extrák, szerintem tényleg hasznosak, ja és persze a biztonsági extrákat is beleértem, ABS légzsákok kipörgés gátló... Talán még a gumi nyomás mérő, lehet találni adatot mennyi üzemanyagot fogyasztunk feleslegesen a nem megfelelő huminyomás miatt.

A többi extra annyira nem érdekel pl az elektromos csomagtartó és társai, az pl rokkantaknak jó lehet, de még szerencsére nincs szükségem rá.

(bocsi a hossz miatt)

:)

2017. ápr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!