Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tudok tenni?

Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Vettem korábban egy használt autót,de másnap kiderült,hogy rossz a vezérlése (DSG váltó) Sem az adásvételi szerződésben,sem máshol nem említették,hogy a kocsinak ilyen rejtett hibája van.Másnap derült ki,kb 30-40 km után.A kereskedő azt mondta,csak frissíteni kell a szoftvert...elvittem szerelőhöz,és azt mondta,hogy az elektronikának kuka.40 km-ként újra kell indítani a kocsit.Így értelem szerűen,a próba úton sem lehetett tudni,mi a baja.A kereskedő elismerte a hibát,mert írt az ügyvéd neki levelet. Azonban nem hajlandó kifizetni az új vezérlőt.Ilyen kukázott vezérlőket adott,amik vagy nem ebbe a váltóba voltak valók,vagy teljesen használhatatlanok voltak. A szerelő szerint,új vezérlőt kellene venni,azzal hamarabb meglenne,és nem lenne gond. Ez azonban RENGETEG pénzbe kerül.(nekem legalábbis) A kocsi 4 hónapja van szerelőnél,gyakorlatilag azon a 30 km-en kívül,amit másnap tettem,nem tudtam még használni. A kereskedő nem veszi fel a telefont. Az ügyvédi levélre sem válaszol.Mit tudok ilyenkor tenni?Eladni nem adhatom el így a kocsit.ha beperlem,gondolom hónapokig is eltarthat,kocsim addig se lenne.

Valakinek ötlete?

Előre is köszönöm!


U.i.: A kereskedő: Gyurcsó Car KFT,senki ne vegyen ott kocsit,állítólag nem ez az első ilyen eset vele. Remélem,legalább ezzel segíthettem.



2017. ápr. 21. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. Pereskedhetsz évekig, aztán kétséges mi lesz az ítélet, a kocsid meg csak áll...
2017. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez a problémám nekem is. A kocsi kell,hogy munkába járjak. Felháborító ez a rendszer,ami ilyen téren megy itt. Mint mondtam,6 hónap alatt összesen fél óráig lehetett használni a kocsit.
2017. ápr. 21. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!