Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autónál lehet reklamá...

Használt autónál lehet reklamálni ha később, megvétel után észreveszek egy hibát, amiről nem szólt az eladó?

Figyelt kérdés
Vagy így jártam ott kellett volna észrevenni?
2017. ápr. 23. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ...

Mi a hiba, és milyen autó?

Jogod van, a kérdés hogy egyáltalán megéri-e

2017. ápr. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az egyik hátsó felfüggesztésben törött volt a spirálrugó. (Egyértelműen nem friss törés) Amiben a legszebb az, hogy vétel előtt elvittem a kocsit egy márkaszervizes állapotfelmérésre és egy büdös szót nem szóltak róla. Papírt adtak róla kipipálva, hogy minden oké vele.

Mikor visszamentem reklamálni, hogy ezt mért nem mondták, az volt a válasz hogy "ja, biztos nem vette észre a kolléga..." Ezzel részükről le volt zárva a dolog.

Kicseréltettem a hátsó rugó párt. 40.000Ft-om bánta. Lehetett volna pereskedni ezért az összegért. De nekem se időm, se energiám nem volt erre, inkább lenyeltem.

2017. ápr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szántóvető ***** válasza:
lehet.
2017. ápr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Azért azt tisztázni kellene hogy HASZNÁLT autó. Mert valaki meg vesz egy huszonpár éves rozsda boglyát és aztán valamikor lesz valami baja , nehogy már a volt tulaj feleljen érte.

Mert azt hiszed hogy az eladó mindent tud, mindent észre vett ? Mint ahogy te se értesz az autóhoz , nyilván ő se.

Meg aztán ha tudta , lehet azért adta el. Meg kell nézni és ha tetszik megvenni. Az biztos ha én eladnék autót mindent alá iratnék a vevővel.

2017. ápr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ!

Hány éves, mennyiért vetted stb...

2017. ápr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

onnantól, hogy valaki elviszi egy átvizsgálásra, ahol nem látják meg, és ezzel azt állítják, jó vétel, semmi baja, eleve bukott az ügy. az eladó is azt fogja mondani, hogyha a márkaszervíz nem látta, akkor valószínű a vásárlás után romlott el..te meg bizonyítsd be, hogy a szervíz volt a vak...


szerintem sincs túl sok esély, maximum panaszkodhatsz, és az eladó meg vagy jófej lesz vagy nem.


igazából akárhonnan veszi az ember az autóját, akár ismeretlentől, akár ismerőstől, benne van a rejtett hiba lehetősége. vagy azért, mert direkt titkolja, majd ha rákérdezel, letagadja, vagy tényleg azért, mert a lehető legjószándékúbb ismerősöd/családtagod sem találkozott a hibával.


én például így vettem meg szar termosztáttal az autót(h astra)...egyből persze nem derült ki, hogy nem melegszik a víz 60 fok fölé...csak akkor szúrt szemet, amikor 1-200 km-t mentem vele, és akkor se melegedett be...srácot felhívtuk, és még próbálta ecsetelni, hogy a 2007 utáni modellekből már kikerült a vízhőfokérzékelő, tehát az az adat, amit látok, tuti nem azt jelenti...:D szánalmas volt...:D

2017. ápr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet. Az más kérdés, hogy a lőtéri döglött kutyát se érdekli álatalában.
2017. ápr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogy bizonyítod be hogy az a hiba nem azután jött ki hogy megvetted a kocsit?

Na meg a régi tulaj sem tudhat mindent. Nekem pl vmi trapézgömbfejet kellett cseréltetnem és csak akkor tudtam meg mikor elvittem a szerelőhöz műszaki előtt.

Ha eladtam volna a kocsit akkor a tudtomon kívül úgy adtam volna el hogy trapézgömbfejet kell cserélni.

2017. ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!