Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek milyen autót...

Szerintetek milyen autót vegyek, első autónak. A következőket nézegettem: Yaris (néztem a TOYOTA YARIS 1.3 LINEA LUNA 2000-es 600. 000, -) és Corollát (2003), illetve régi suzuki swift-et olyan 200. 000, - Ft-ért Véleményeket várok, mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Első autóm lesz. Gondolkoztam egy olcsó régi suzuki swift-ben, első autónak jó lesz, aztán később veszek egy jobbat. Vezettem egy Ford Fiesta-t 2006-osat, ez nagyon megtetszett. Nézegettem a Ford Fiestát és ez olyan 600. 000, - körül van. De vezettem Toyotát és nekem jobban ajánlják, hogy Toyotát vegyek, még ha idősebb is egy 2-3 évvel, sokkal jobb megbízhatóbb.

2017. ápr. 23. 19:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Fontos, hogy keveset fogyasszon (20 km-re dolgozom), ne legyen vele sok baj, illetve ha szerelni kell ne legyen drága.
2017. ápr. 23. 19:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Régi Swiftet csak ajánlani tudom, nekem is olyan van 95-ös 1.3-as. Én is arra gondoltam anno, hogy lesz a Swift egy darabig, aztán átülök valamelyik másikba az udvaron. Erre nem megszerettem?! Mondjuk én napi 5-km-t megyek ami kevés, de lassan másfél éve nincs baja, úgy ültem bele, hogy kinyomócsapág hibája volt, ki lett cserélve a kuplungszett, aztán vezérlés. Ford Fiestánk is van, igaz 4. generációs azaz 96-os, kevesebbet eszik mint a Suzuki de 37kw-os szóval nagyjából a hajszárítóm erősebb, de avval nem tudok menni pályán 150-el :D

Toyota minden idők legjobb autója, ismerősöm áradozik róla, kis ezres Yaris, fél millió kilométerrel a háta mögött nem eszik többet mint 5 liter. Régi Swiftre visszatérve, szervó nincs benne, én hiányolom. Ja és nekem GL tehát totál fapad. De nekem tetszik.

2017. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A Suzuki Swift elpusztíthatatlan, nagyon ritkán hibásodik meg, és akkor is olcsón javítható. Első autónak és rövid távolságokra tökéletesen alkalmas.

A Toyota, ha lehet így összehasonlítani, műszakilag megbízhatóbb a Suzukinál is, és jól írják, akár félmilliókat autóznak vele gond nélkül. Egyetlen hátránya, hogy ott azért már húzósabbak az alkatrész árak, ha valami mégis feladná a harcot, vagy véletlenül megtörnéd. Cserébe viszont lényegesen magasabb biztonságot és komfortérzetet kínál a Swiftnél.

2017. ápr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy 97-es Swiftem van, imadom, nevelofateromtol orokoltem, tehat egy darabig meg nem fogom eladni.. Keveset fogyaszt, ha kell bele alkatresz, azt olcson lehet hozza venni.. Ezeknel az aljat nezd meg alaposan, hajlamosak elegge rohadni, ha a volt tulaj telibe lesz@rta.. Halas kis autok egyszoval! :)


Viszont irtad, hogy 600.000Ft is nezegettel autot... Az uj Swiftben nem gondolkodtal? 700-800ezerert kapsz normalisat, ki kell fogni. Edesanyamnak az van, tempos, nem fogyaszt az sem sokat, kenyelmes, es hozza se draga az alkatresz.. Ezeknel altalaban a valtoval szokott gond lenni, de azon kivul ez is elpusztithatatlan.

Azt azert hozzatennem, hogy edesanyam Yarist akart venni, de a 15-16evesekert annyit kertek akkor (fel eve), mint egy 11eves 139e km. Swiftert.... Mostani arakat nem tudom, nem nezem.

2017. ápr. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szomszédomnak van egy 2002-es Yarisa, illetőleg egy 2007-es Corollája, csak dicsérni tudja, kötelező dolgokon kívül nem igen költ az autókra, pedig már nem új autókról beszélgetünk. A családban is van egy 17 éves Corolla, az is nagyon megbízható, abban igaz csak 100 ezer km van. Szóval én a Toyotára voksolok. De ennyi idős autóknál, s ebben a kategóriában már inkább az állapot, ami mérvadó, s nem a márka. Suzuki sem rossz, bár én nem szeretem.
2017. jún. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!