Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 2007-es 2. 0 TDI motor...

Egy 2007-es 2. 0 TDI motor mitől füstölhet kékes-fehéren meleg motor esetén?

Figyelt kérdés

Főleg magas fordulatszámon nyomja ki a füstöt a kipufogón keresztül.

Voltam szerelőnél de nem jött rá mi lehet a gond. Azt mondta, hogy figyeljem a hűtőfolyadékot és az olajat, hogy mennyi idő alatt fogynak el. De már több mint 1000 km-ert levezettem vele és talán...mondom talán a hűtőfolyadéknak a mennyisége fogyott egy nagyon keveset...de ez negyon függ a talaj egyenletességétől.

Utána olvastam a neten a hengerfej tüneteinek de a fehér füst mellett a rohamos hűtővíz fogyás kéne legyen a legszembetűnőbb. Az olaj sem barnás, nincsenek buborékok benne. A hűtőfolyadékhoz vezető cső nem keményedik meg.


2017. ápr. 24. 18:37
 1/9 crudy ***** válasza:
bármi egyéb tünet? Erő vesztés, egy bizonyos fordulatnál nem akar feljebb menni? Persze kehet hengerfej is és nem sokára kezd el fogyni a víz
2017. ápr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az autó teljesítményével nincs gond. Fel tudom pörgetni 4000-is ia ha akarom.
2017. ápr. 24. 19:28
 3/9 crudy ***** válasza:
Gyanús h hengerfej és csak azért nagy fordulatszámon mert nagy nyomásnál nyomja át a folyadékot. Ez is egy opció. Lehet h más. Erre azt szokták mondani h járni kell vele és akkor majd kiadja magát. Van aki ezt csinálja és van aki ért hozzá és hévégén szétszedi az egészet és megnézi mi a baj. Én a helyedben cserélnék egy tömítést még akkor is ha nem biztos h az a gond mert rég volt már tömítéscsere az autómban, hosszú távra tervezek vele úgyhogy úgyis meg kell majd csinálni. És ha marad minden akkor legalább tudom h nem az volt. DE nekem egy szívóbenzinem van és a tiedben van turbó. A másik autómban így kezdődött az h turbót kellett cserélnem. Egyébként egy hengerfej tömítés 20-35 ezer gyártó függő és a munka díj is kb annyi mert szét kell szedni a gépállatot. Vagy mint ahogy a szerelőd is mondta, figyeld a folyadékot és amíg nincsen más tünet várj vele.
2017. ápr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
170lovas 2.0PD? Azon szeret repedni a hengerfej.
2017. ápr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A szerelő megvizsgálta a turbót is és azt mondta, hogy nagyon kevés olaj van benne...egy tíz éves motor esetén normálisnak számít. Az nem kéne ennyire füstöljön.
2017. ápr. 24. 20:22
 6/9 A kérdező kommentje:
140 lóerős
2017. ápr. 24. 20:22
 7/9 kiitos ***** válasza:
Akár turbo is lehet, olaj bekerül a turbina házba, vagy sűrítőházba.
2017. ápr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De az nem jár olajfogyással? Mármint 1000 km után látható kéne legyen egy kis szintkülönbség...nem?
2017. ápr. 24. 20:29
 9/9 crudy ***** válasza:
Hát ha nem szív be sokat akkor 1000 kilométer még nem sok. Itt ici pici cseppekről van szó ami ha elég azért rendesen tud füstölni.
2017. ápr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!