Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A szerelő megteheti hogy nem...

A szerelő megteheti hogy nem engedi az autót forgalomba ha fékhibás?

Figyelt kérdés
Elvittem az autot szerelőhöz mert eléggé nyikorog a fék. Az auto szerelő megnézte és azt mondta h a fék tárcsa elvan repedve meg bele van marva a tárcsába. Haza akkartam hozni az autot és majd jövőhéten megcsináltatni, de azt mondta hogy nem engedheti forgalomba mert baleset veszélyes, nem vihetem sehova autót csak autómentővel. Így elvette a kulcsokat és a forgalmit,és az auto ott marad amíg a fék meg nem lesz csinálva. Azt szeretném kérdezni hogy egy autó szerelőnek jogában áll ilyet tenni hogy nem engedi forgalomba egy fék hibás autót?
2017. ápr. 27. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Ha Neked nincs annyi eszed, hogy belásd, hogy igy masok életét veszélyezteted. A szerelőnek szerencsére volt. Másrészt ha izmoztál volna tuti rendőrt hívtam volna rád, amikor elhagyod az udvart és forgalomba viszed az autót.
2017. ápr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Most ne a hülyeség oldalát nézzük, hanem a jogit. Mivel a szerelő nem hatósági személy, nem volt joga elvenni az okmányaidat. Állampolgári kötelessége lehet viszont rendőrt hívni egy ilyen esethez, amennyiben az autót műszakilag alkalmatlannak véli a közlekedésre. A kiérkező rendőr már elveheti a forgalmit és hatósági ellenőrzést rendelhet el.
2017. ápr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kettes mondja jól. A szerelőnek nincs joga elvenni se a kulcsot, se a forgalmit, viszont rendőrt hívva a rendőr már intézkedhetett volna ami neked jóval drágább és kellemetlenebb mulatság. A szerelőnek teljesen igaza van mivel az autót teljesen alkalmatlan közlekedésre, mert írtad mi a baja, és már az csoda hogy eddig nem törted össze magad és nem okoztál másoknak bajt legyen szó bármiről. Egyébként egy szerelőnek minden joga megvan arra hogy nem engedheti forgalomba az autót ameddig a biztonsági berendezések nem alkalmasak rá. Persze jogilag már nem tehette azt meg hogy elvegye a kulcsot és a forgalmit a te bele egyezésed nélkül. A másik az hogy ha ő elenged azzal az autóval akár a szomszéd épületig és akkor okozol bajt akárkibe, vagy saját magadba akkor nem csak téged hurcolnak meg, hanem a szerelőt is hogy miért adott ki a kezéből egy olyan autót ami műszakilag alkalmatlan. Ezzel a saját bőrét is védte ami teljesen érthető. Persze neked is igazad van abba hogy elvette a kulcsot és a forgalmit, tehát ez a része a szerelő részéről nem helyén való. Én megegyeznék vele ezzel kapcsolatban ameddig nem lesz megcsináltatva lényegében mindegy hol az autód, tehát nem értem miért akartad elhozni. Persze mivel más a helyzet én meg egyeznék vele arról hogy ha esetleg van tárolási díj a telepükön akkor azt ne számlázza ki, másrészt munkaköltségből valamit lealkudhatnál azért cserébe hogy nem jelented fel amiért jogtalanul vette el a kulcsot és a forgalmit, mert ebben neked van igazad, e azzal vigyázz hogy ő mondhatja azt hogy te ennek ellenére el akartad vinni az autót hogy baj van vele tehát ezzel te is szívni fogsz, de legjobb amit tehetsz hogy magatok közt próbáljatok megegyezni.
2017. ápr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Valóban nincs ehhez joga, de hadd védjem meg a szerelőt, nagyon lelkiismeretes. Én sem avgyok nagy szent, és az én autómnak is bevonhatnák a forgalmiját is, de a fék az szent nálam, és mindenkinél az kéne legyen.

Amúgy esetleges baleset esetén akár a szerelőhöz is visszavezethetőek a szálak, talán ettől fél.

2017. ápr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jellemző a gyakorira:ha valaki a jogi oldal tényét ismerteti azt lehúzzák aztán jön a meglepi a való életben.Ébresztő barmok,az önbíráskodás és a törvények saját értelmezése heveny kétoldali pihtsánrúgást eredményez,akkor is ha jóindulatból született.Nem játszunk rendőrösdit hanem hívunk egyet és majd ő eldönti mi legyen,nem Jani a telepről.
2017. ápr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!