Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Úgy tudom volt ilyenre lehetős...

Úgy tudom volt ilyenre lehetőség közúti baleset okozásánál?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy régebben volt olyan, hogy ha valaki közúti balesetet okozott, akkor a biztosító megírta neki, hogy mennyi az okozott kár, és ha kifizette, akkor nem esett vissza a bonus malus besorolása.

Ez még mindig így van?

Ha igen, akkor mikorra várhatom a biztosító ilyen jellegű közlését? 5 nap (2 munkanap) telt el a baleset óta.


2017. máj. 1. 21:08
 1/4 egySanyi ***** válasza:
100%
Most is van ilyen és pár hét.
2017. máj. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akkor várhatod ha a károsult bejelentette a kárt, és neki kifizette a biztosító, valamint nem volt fellebbezés.


Azt viszont mérlegelni kell, hogy melyik éri meg: Kifizetni egy százezres kárt, vagy fizetni a megemelt biztosítást.

2017. máj. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, kíváncsi vagyok mennyi lehet a kár. Szemrevételezéssel nem tűnt soknak, bár vagyok szakértő :D

Csak ha visszaesek a bonusból malusba, akkor évekig sokkal több lesz a kgfb-m összege, mint most, és ezért hosszútávon lehet megérné, ha kifizetném.

2017. máj. 1. 23:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen lehetőség. De csak nagyon ritka esetben éri meg!

Decemberben belém jött egy úriember. Azt mondta, hogy rendezzük le a helyszínen. Mondom oké. 220ezer. Kinevetett. Ajánlott 50ezret. Mondom hogyne. Ki hívtam a rendőröket, őt megbüntették mert nem adta meg az elsőbbséget stop táblánál nekem pedig fizetett a biztosító 280ezer forintot. Szóval az, hogy neked nem tűnik nagynak a kár... nem jelenti azt, hogy a kárszakértő is így fogja gondolni.

2017. máj. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!