Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2 kat. Jogsi megszerzése...

A2 kat. Jogsi megszerzése mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
3 hónapja sikerült letennem a B jogsit,és az elmúlt napokban gondolkodtam,hogy motorozni jobban élvezném szerintem.És mivel a családban van 2 autó ezért nem nagyon tervezek autót venni mert még 18 éves vagyok,ezért gondoltam,hogy egy motor az praktikusabb lenne és szép időben járnék azzal és ha kell esetleg akkor a szüleim autójával.Még sosem ültem motoron,szóval fogalmam sincs a dolgokról még,de úgygondolom,hogy még egyelőre nincs szükségem autóra.A B kategóriához képest mennyire nehéz az A2-t megszerezni?Esetleg egy Honda CBR/CBF 125-n gondolkodtam,mint első motornak.Esetleg ha tudnátok mondani jobb motorokat 35kw-ig azt megköszönném.Főként a megbízhatóság,a fenntarthatóság,az ár és a fogyasztás a fő szempont.Nem szeretnék száguldozni,bőven elég számomra a 110-130 km/h.

2017. máj. 5. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Az adja a nehézségi fokot, hogyan tudsz két keréken egyensúlyozva manőverezni.

Egyén függő, de motoros gyakorlat nélkül valószínűleg nehezebb, mint annak aki vezetett már kisebb motort

2017. máj. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló túra-sport kivitel a Suzuki GSXR 125, és a Kawasaki Z125 (az összes japán motor nagyon megbízható, és jó az alkatrészellátása).


De mielőtt nagyon belevágnál, esetleg motoros ruhát vennél százezrekért, mindenképp próbáld ki előtte, ha van esetleg motoros ismerősöd, ő segíthet, nehogy az legyen, hogy megcsinálsz minden vizsgát, veszel ruhát, motort, 100 ezrek kimennek, aztán 400 km után rájössz, hogy hááát ez annyira még sem fekszik, és akkor árverezheted a cuccokat bizony nagy veszteségekkel. Szóval ha fejben már el is szántad magad, mindenképp nézd meg, hogy gyakorlatban is tetszik-e a dolog.


Széles utat!

2017. máj. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mostanság nem tudom milyen nehéz a B ,de a motoros annyi: elmélet napi ellenörzés(gumi,lámpák,kormány,fék,rendszám) majd 1bónusz kérdés pl kuplung holtjáték(4-5mm közt) utána 3 kör a rutinpályán(lassan hátranéz indexel bólyát kerűl ezt4x majd visszafordul és ennyi 2. Kör gyors kikerülés visszafordúl 5méter lassú egyensúlyozás majd megáll. 3.kör gyors szlalon visszafordúl 50re gyorsít bólyánál fékezve jel előtt megáll gumit nem csikorgat) utána ha ez megvan 19városi óra és 45perc városi vizsga. Oktató és a biztos megy mögötted és az. Oktató headseten mondja az instrukciókat. Nem nehéz ha motoroztál már picit. Én 50cc vel kezdtem majd 2év után vettem egy nagymotort utána letettem a nagy A-t most 952cc kawasaki z1000 van.
2017. máj. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kresz kb ugyan az mint a B.

Vegyél egy 50-es robogót azt vezetheted B jogsival, próbáld ki tetszik e egyáltalán és gyakorolni is jobb azon

2017. máj. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!