Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy 2005-ös 1.4. D4D...

KicsiHunter kérdése:

Adott egy 2005-ös 1.4. D4D toyota corolla.2 hetente oda-vissza megtesz 1000 km 140 km/h haladási sebességgel autópályán. Szerintetek valóban bírni fogja az autó ezeket a hosszú utakat? Vagy ki mit hajt, és mennyire van megelégedve vele?

Figyelt kérdés
Az autó eddig kapott egy komplett új váltót, meg a napokban új porlasztókat. Mondanom sem kell mekkora költségem keletkezett. Kiábrándultam most a dízelből. Rendszeresen olajcsere, üzemanyagszűrő csere, minden ami kell. Ez előtt egy 1999-es 1.9. TDI-m volt, az hengerfejes lett és havonta hortam szerelőhöz. Gondolkozok egy 2.0 benzines autóban, ha az jobban bírja, inkább üzemanyagot tankolok többet, mintsem megálljon alattam. Kérem olyanok válaszoljalak, akik szintén hasonló hosszú utakat tesznek meg

2017. máj. 10. 08:16
 1/3 anonim ***** válasza:

D4D motorok nem a megbízhatóságukról híresek, de ami el szokott rajta romlani azt cserélted (porlasztó).


Az meg hogy az 1.9tdi-t hogyan tudtad hengerfejesre hajtani, ehez csak gratulálni tudok. (vagy csak belefutottál egy szarrá hajtott példányba)


Én ekkora távra biztos hogy az 1.9tdi-t használtam volna.

2017. máj. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem 2004-es 2.0 benzines Toyota Avensis van és 2 hetente megyek 1000-1500 km-t, és meg sem kottyan neki. Szóval azért vettem ezt, mert azt mondták a tapasztaltabbak, hogy a japán kocsik nagyon jók, azon belül is a Toyota és azon belül a benzinesek. Nincs velük annyi gond, mind a diesellel és más márkájú autókkal. Autópályán 6.5-6.8 literrel elmegy, városban 8-10 liter. Ha veszel majd másik kocsit, csekkold le az alvázszám alapján az előéletét, és akkor nem futsz bele, egy visszapörgetett többszázezres, lepukkant példányba... Az 1.8 benzines és a 2.0 diesel avensis is jó vétel lehet az ilyen hosszú utakra...
2017. máj. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az biztos , hogy a 1.9 TDI-m szarrá volt hajtva, az egy nagyon rossz vétel volt.
2017. máj. 11. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!