Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tömjük a használtautó...

Miért tömjük a használtautó kereskedők zsebeit?

Figyelt kérdés
Sok ember a használt autókat kereskedőktől veszi, pedig semmi mást nem csinálnak csak megveszik olcsón, esetleg kicsit kicsinosítják, kitisztítják, majd pedig több százezret forintot ráraknak és úgy adják tovább. Szerintem senkinek nem szabadna ilyen helyről vásárolni, csak a nyerészkedők zsebeit tömjük ezzel. Esetleg ha valaki bizományos értékesítésre adja be a kereskedőhöz az még szerintem rendben lenne. Egyébként kicsit utánaolvas az ember, megbeszéli egy hozzáértő emberrel, hogy mit érdemes megvenni és máris lehet vásárolni egy másik magánszemélytől is autót, ezzel a kereskedőt kiiktatva. Használt autó vételnél, pedig szerintem alap dolog, hogy megnézessük egy szerelővel is minden rendben van-e a kocsival. Mit gondoltok miért vásárolnak sokan kereskedőtől? Ti hogy vagytok ezzel?

#értékesítés #autókereskedő #autó-vétel #autó-eladás
2017. máj. 21. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele hogy nem vásárolok használtautót. Nagyon meg lehet vele szívni. Ott b@ssza át az embert a kereskedő ahol tudja.
2017. máj. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tömjük a kereskedők zsebeit, hanem fizetünk egy olyan szolgáltatásért, amit ők végeznek el.

Természetesen két magánszemély is el tudja intézni egymás között az adásvételt. Én is adtam már el autót. Felhív az érdeklődő, hogy "mennyi a vége" meg "mennyi az alja". Beállítok 600 ezres irányárat, őt csak az érdekli, hogy 450-ért eladom-e. Meg se nézte még, de neki az lenne az ajánlat. Ha rábólintok, élőben 400-ról kezd alkudni lefelé.

Már ha eljön. Megbeszéljük az időpontot: délután 3 óra. El is jövök hamarabb munkából. Fél 4-kor én hívom fel, hogy mi van: "aó, gyövök én, csak dugóba kerűtem". Oda is ér este 7-re. Vagy oda sem ér. Esetleg eleve kedd este 10 órát mond, mer' ő addigra ér haza a melóbú'. Én meg mennék másnap reggel 6-ra, teljesen jó.

Persze ez nekem ingyen van. Sem idegesség, sem kiesett idő nincs, mosolyogva, hobbiból csinálom. Amúgy sincs munkája az embernek, nem ráér várni a vevőre?

Vevőként sem egyszerűbb sokszor az élet. Kinézel 2-3 szimpatikus autót: biztos, hogy az ország különböző végein vannak. Ha mondjuk találsz hármat egy irányban, hétszentség, hogy nem tudsz egy napon belülre időpontot egyeztetni a három eladóval. Van, akinek munkaidőben nem jó, mert dolgozik, másnak munkaidőn kívül, mert pihen, megint másnak a hétvége szóba sem jöhet, van, akinek csak hétfő délben - te meg ráérsz háromszor megtenni 150-200 km-t és még ingyen is van. És akkor még csak ott járunk, hogy eljutottál személyesen is megnézni az autót. Nem volt próbakör, nem nézted meg tüzetesebben - soroljam?

Ezzel szemben a kereskedő szolgáltatást nyújt. Egy telephelyen megtekinthetsz 5-6 autót vevőként. Neked kényelmes, mert nem kell a Jóskapista út 6-ot keresni Mucsalyröcsögén. Eladóként meg csak beviszed az autót, mond egy összeget, otthagyod és mész a dolgodra, nem kell a vevőkkel húzalkodnod. Lehet, hogy eladóként nem kapsz annyi pénzt, vevőként meg többe kerül, mintha "kéz alól" vennéd az autót, de ez a kereskedő által nyújtott szolgáltatás ára.

2017. máj. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igazad van kérdező, magyarországot tekintve. Egy ügyvéd ismerősöm mesélte, hogy a kereskedő simán elad neked lopott, illetve nem joigtiszta autót úgy hogy ő tiszta marad.


Németeknél pont fordítva van, egy kollégám vett huszonezer eurós kabrió mercit, kiderült hogy lopott és adósság van rá. Ha kereskedőtől veszi, akkor rendben van, a magánember meg nem felel. (ezért szokták kereskedők kiadni a macerás autókat rokonnak, magán eladásba, ha nem akarnak jótállni.)

2017. máj. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: Neked ez miért probléma, ha egy ember a saját pénzét kereskedőnek adja? Miert probléma ez Neked?


#1

Aki buta az autóvásárláshoz, az mindenhigyan megszívja... az én használtautómmal nem volt semmi probléma? Miért? Többek között nem féltem attól, hogy a ruhám koszos lett és körbe kúsztam alulról is...

Valamint nem úgy mentem autóért, mint egy zokniért.

2017. máj. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
1. Nyilván a legjobb lenne az új autó, de sok embernek nincs annyi pénze vagy nem akart hitelt felvenni vagy eleve nem is hitelképes. Akkor kénytelen használtat venni.
2017. máj. 21. 12:26
 6/11 A kérdező kommentje:
2. Nekem pont az a tapasztalatom, hogy amikor egy kereskedő vásárolja fel az autóit az próbál így alkudozni, lefelé hajtani az árat, egy magánszemély nem szokott ennyit alkudni vagy sokkal diszkrétebben megkérdezi. Nyilván vannak link emberek, de ha mondjuk már nekem kell felhívni miért nem jön akkor például annak nem engedek az árból. Azzal egyetértek, hogy jó dolog hogy egybe vannak az autók és nem kell messzi menni, ha többet megnézne az ember, de mondjuk ha egy helységben rendezünk egy autópiacot, amikor az emberk kiviszik az autóikat egy adott helyszínre ott ez ugyanúgy működnek vagy akkor ha bizományos értékesítésre be adják az autót a kereskedőhöz.
2017. máj. 21. 12:44
 7/11 A kérdező kommentje:
4. Azért tettem fel a kérdést, hogy legyen egy téma erről, beszélgessünk, békésen vitatkozzunk a témáról, ha valakinek vannak érvei azt meghallgatom. Nem mondom, hogy minden kereskedő menjen csődbe, mert biztos van aki hasznos dolgot csinál, mondjuk amelyik külföldről hozza be a tényleg értékkel bíró autókat, de aki csak a nyerészkedésre megy azt nem fogom megsajnálni.
2017. máj. 21. 12:56
 8/11 szántóvető ***** válasza:
100%
gondolom általános dolgokat(élelmiszer,egyéb áruk)is csak termelőtől ill közvetlenül a gyártótól vásárolsz,még véletlenül sem üzletben ahol rápakolják a hasznukat az adott termékre.de bármit veszel,azt haszonnal adják el neked.akkor jársz a legjobban ha nem veszel soha semmit,így tudsz spórolni a legjobban.
2017. máj. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindegyik nyerészkedik, ez munka, a nyereségért csinálják. Nem non-profit szervezet.....
2017. máj. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"majd pedig több százezret forintot ráraknak és úgy adják tovább"


Ja, vagy pár tízezret, mert verseny van és nem enged többet a piac...

Egy legális kereskedőnek tényleg vannak olyan kötelezettségei, amik magánszemélynek nem, vagy velük szemben csak hosszabb, elhúzódó jogi procedúrával érvényesíthető egy követelés, az is csak feltételes módban.

Ezért nem is mindegy, hogy ki szerepel eladóként amikor vesz az ember.


Az elmúlt években elég sok motorkerékpáromat adtam el, még egyet sem hoztak vissza, bár ha valaki megtenné se nagyon tudnék mit mondani: magánszemély vagyok, annyit is értek hozzá, ha valami nézeteltérés van tessék ügyvédet fogadni, járműszakértőnek fizetni a szakvéleményért és bírósághoz fordulni. Nem fogok se kp-t adni javításra miután valaki megvette, se visszavásárolni, hiszen ha kellene nem adtam volna el.


Volt egyszer egy ősrégi Ford Fiestám, 1.4 benzin, kézi szivató, de már villanyos ablakok meg központi zár és meglepő módon nem rohadt. Árultam 150.000 jó magyar forintért 1,5 év műszakival és 1,5 hónap alatt csak két kereskedő keresett.

Eltelt még két hét, semmi érdeklődés, szóval felhúztam magamat és odaadtam 120.000 forintért egy kereskedőnek itt helyben. Egy hét után hív, hogy menjek be az adásvételiért, mert eladta a kocsit. Odamegyek, átveszem a papírokat, kérdezem mennyit fizettek érte, de azt mondta ne érdekeljen, mert csak felidegesíteném magamat, ugyanis meghaladta a 150.000-et... :D

2017. máj. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!