Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem megy előre az autó?

Miért nem megy előre az autó?

Figyelt kérdés
Szombaton még nem volt semmi baja.Tegnap egyszerűen nem megy előre. Hátra ige, de előre nem. A kuplung jó, mert tudok sebességet váltani, de elinduláskor olyan, mintha ragasztó lenne a kerekek alatt, indulne, de nem tud. Mi ez??
2017. máj. 22. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Keress egy autoszerelot. Valoszinuleg eltorott valami a futomuben.
2017. máj. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kettesben sem indul?
2017. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, de tolni sem lehet.
2017. máj. 22. 11:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Tehát hátrafelé el tudsz vele indulni simán (R-be váltva és kuplungot felengedve), de előrefelé se 1-esben, se kettesben, se tolva? Jól értem, igaz?


A kuplung a hátramenet miatt jó lehet, 1-es tudsz váltani, mintha meg is indulna, de nem bír. Hmm... Motor-kuplung-váltó jónak tűnik ennyiből.


Én következőre felemelném az emelővel a kocsit (a földön maradó valamelyik kereket kiékelve, hogy se a kézifék ne maradjon behúzva, se sebességben ne legyen) és megpróbálnám kézzel forgatni külön-külön a kerekeket.

Ha tippelni kéne és van dobfék a kocsin, akkor széthullott dobféket tippelnék, az is tud ilyen "egyirányúsítást" csinálni. De lehet akár törött féltengely vagy széthullott féltengelycsukló is.

2017. máj. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*bár a két utóbbi a tolást nem akadályozná valszeg.
2017. máj. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt azért leírhatnád, hogy milyen autó! Én is a dobfékre tippelnék, vagy esetleg ha 4x4-es, akkor az összeakadt hajtáslánc tud ilyet csinálni.
2017. máj. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az autó suzuki Ignis, és eddig még nem volt vele probléma.17 éves koromtól vezetek (63 éves vagyok)nem mentem padkára, nemrég' cserélték le a gumikat, az bal elsőnek furcsa hangja volt,megnézték,és azt mondták,hogy a dísztárcsából belógott egy darab műanyag (?). Megnézték, és utána már nem volt hangja. Eü.okok miatt nagyon kellene a kocsi,de úgy gondolom,hogy csak szerelő segíthet.Keresnem kell egy autómentőt,mert csak megemelve vontatható.Akit eddig találtam,annak csak trélere volt.
2017. máj. 22. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!