Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha szeretnék egy robogót...

Gabo0905 kérdése:

Ha szeretnék egy robogót venni és van rajta biztosítás, de át iratom a nevemre akkor újra kell kötni a biztosítást vagy sem?

Figyelt kérdés

2017. máj. 22. 22:11
 1/9 tothp ***** válasza:
100%
Igen. Újra kell kötnöd. a biztosítás nem a motorra szól, hanem rád és a motorra együtt.
2017. máj. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hány köbcentis, hogy át kell iratni?
2017. máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem át iratni adásvételire gondoltam. 50cm segédmotor
2017. máj. 22. 22:32
 4/9 anonim ***** válasza:
A szerződéskötést követően azonnal kössél rá biztosítást. Ha az előző tulaj a szerződés saját példányával besétál a biztosítóhoz, hogy lemondja a biztosítását, és te csak napok múlva kötöd meg a sajátodat, a MABISZ követelni fogja a hiányzó napokra a fedezetlenségi díjat.
2017. máj. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon közeli ismerősé lenne a motor, így ezzel nem lenne gond, hogy lemondja de a lényeg itt most azon lenne, hogyha rendőr megfog akkor nállam csak egy adásvételi van a saját nevemmel akkor ebből lehet-e probléma, hogy engem a biztosítás nem nállam van. Illetve ugyan ez fordítva, hogy neki lehet-e baja belőle
2017. máj. 22. 22:40
 6/9 A kérdező kommentje:
Gyorsan akartam megírni... Tehát lehet-e abból problémám nekem vagy neki, hogy én használom a motort úgy, hogy az ő nevén van minden. Vagy írunk egy adásvételit de akkor a biztosítás megszűnik-e vagy sem?
2017. máj. 22. 22:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Adásvételi szerződéssel a szerződéskötés időpontjától az előző tulajdonos biztosítási kötelezettsége megszűnik, az új tulajdonos pedig kötelezetté válik.
2017. máj. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! Ment a pacsi!
2017. máj. 22. 22:51
 9/9 kiitos ***** válasza:
Nem érdemes trükközni. 2600 forint az éves díj....
2017. máj. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!