Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autó fenntartása...

Melyik autó fenntartása olcsó? Vw, Skoda, Opel?

Figyelt kérdés

Vw passat ,golf kombi, jetta,

Skoda Octavia , Fabia (kombi)

Opel Caravan

Melyik márkához olcsóbb az alkatrész, mennyi a fenntartása,miket kell tudni az autókról?

Kezdő soför vagyok, inkább kombit keresek,benzines,1.4-es



2017. máj. 23. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem mindegy hogy egy 20 éves modellről beszélünk vagy 10 vagy csak 5 de a Skoda meg a VW nagyjából ugyanott van költségekben, az Opel talán kicsivel alatta.
2017. máj. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Most ezek tetszenek / vannak számitásban.

2017. máj. 23. 10:22
 3/9 A kérdező kommentje:
2017. máj. 23. 10:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát a 3 közül egyértelmű hogy az Astra fenntartása lesz a legolcsóbb, egyébként én a Golfot venném de ezek a korai turbós benzines motorok nem éppen megbízhatóak, szóval eléggé zsebbenyúlós lenne ha valami elromlik.


(Közben láttam hogy privátban is írtál majd ott is válaszolok bővebben akkor a többire. )


#1. voltam

2017. máj. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Alkatrészárak kb egyformák.

Az opel nem turbós, tehát rögtön egy drága alkatrésszel kevesebb.

Nem lehet megjósolni hogy 3 használt autó közül melyiken fog több dolog elromlani.

2017. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nézz a variantból vagy jettából 1.6szívót, és akkor egyértelmű hogy ez lesz jobb mint az opel.

Korai 1. generációs tsi-t ne!

Cserébe az opel lomha lesz és zabálni fog, de csak a kúton leszel szomorú mikor az üzemanyagot és az olajat öntöd bele.

2017. máj. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

VW és Skoda fenntartása nagyon megdrágult mostanában, magasabb alkatrész és szervízárak


Opel meg... sose kop el

sokan riogatnak az 'eszi az olajat'-al, de nálunk 4 Opel volt elmúlt 15 évben (abból 2 céges), és csak egyik Ignis volt olajevős, de ott is mert valami megdöglött a motorban

alaktrészek is olcsóbbak valamelyest

2017. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olajevés nagyban függ az előélettől és hogy milyen olajat milyen időközönként cserélték. H Astrára a gyári ajánlás 30.000km. Azt el kell felejteni!

A többi kérdezett típushoz nem tudom mennyi az alkatrész, lehet hogy jóval több, de azért ehhez sem filléres tételek. Itt van néhány:

CIM-modul, H Astránál típushiba, hogy kontaktos lesz a gyenge forrasztások miatt. Ennyi az új: [link]


Fűtőmotor ellenállsból a gyári sem olcsó: [link]


Egy féltengely ahhoz az 1.4-eshez, amit néztél: [link]

Jó, persze lehet bontottat is venni. De szerintem nem olcsó...

2017. máj. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindnekinek köszönöm a válaszokat, Olyan apróságok mint amit 5-ös irt, és 8-as az első mondatában számomra fontos h tudjam, hiszen nem értek az autókhoz,és jó tudni,mi miért van.
2017. máj. 24. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!