Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autóval kapcsolatban mi...

Első autóval kapcsolatban mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Most szeretném megvenni az első kocsimat. Egy éve van jogsim, de nagyon keveset vezettem, ezért is szeretném, hogy legyen lehetőségem gyakorolni. Több kérdésem is lenne. Max 600 000 ftom lenne rá, ezért ti mit ajánlotok? Lényeg, h kis fogyasztású legyen és megbízható, nincsenek nagy igényeim. A másik kérdés, h mikor mernétek egyedül nagyobb útra menni, kb 300 km-re? Köszi előre is ha tudtok segíteni.

2017. máj. 25. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy milyen messze mer az ember menni friss jogsival relatív.Van aki 2 hónapos jogsival elmegy 500 kmre meg vissza, van akinek tobb gyakorlásra van szuksége.Akkor menj messze hogyha biztos vagy magadban és "érzed a vezetést".

Ami az autót illeti.

600 ért a teljesség igénye nélkül, amik fogyasztásban és megbizhatosagban is jók:mazda 323, suzuki swift,vw golf 4,honda civic,régebbi corollák,g astra.

Benzinest vegyél, méghozzá szívót.

Remelem tudtam segiteni

2017. máj. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Első autónak én továbbra is egy Suzukit ajánlok.

600k +átírás vagy mindenre van 600k? Ha jól sejtem összesen.

Átírás és biztosítás 80eFt kb, illetve legyen egy kis tartalék, egy öreg autónál bármikor lehet kiadás! 80-100eFt legyen tartalékba.

Szóval 400-420e Ft körül nézegess Suzuki (Swiftet), annyiért már kapsz elég jót. Nagyon nézd meg előtte! Ha nem értesz hozzá, akkor vigyél magaddal egy szakembert, vagy vidd el egy átvizsgálásra, ez kb. 5-6000Ft. Nagy gond nem lehet egy Swiftel, amíg olaj és víz van benne elmegy, de ha gond is van, olcsó az alkatrész!


Hogy mikor merj elmenni messzebbre? Nos ez egyén függő... ha már érzed az autót, nem gondolkozol mit is kell csinálni, felismered a forgalmi helyzeteket. Ez lehet 1-2 hét, de lehet 1-2 év. Én speciel ismerek olyat aki 45 éve vezet, de fogalma sincs mikor mit kell csinálni, de tudok olyat is aki az első pillanattól jól vezet. Ezt neked kell érezni.

2017. máj. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Édesapám segít benne, eddig egy suzuki wagon r+-t látott 450-ért. De ez megerősít benne, h talán jó választás lenne. Nem szeretném évente cserélni, ezért jól meg akarom gondolni.
2017. máj. 25. 14:45
 4/11 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Amit ne felejts el hogy a suzuki-k jók,de ha a biztonság is szempont meg a minőség is, akkor inkább egy német vagy komolyabb japánt (mazda,honda) válassz.

Jók a suzukik nagyon,de ha ne adj Isten baj van, az olyan mint a papírdoboz.

2017. máj. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát 600.000 csak vételárra van, akkor kis szerencsével elég jó Golf IV-t ki tudsz fogni (de csak benzinest, dízel ennyiből nem jön ki normális) vagy Astra G-t.


Ha a 600.000ben benne van az áritatás, első szerviz is, akkor marad a Golf III, Astra F stb stb

2017. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért mindenképpen benzinest vegyél. Golf-ban az 1,4 nagyon gyenge, azt kerüld el. Lehet kezdő vagy még, én is az vagyok, de 1-2 év után ne kelljen cserélni, mert lomha. Itt nem is a száguldozásra gondolok, de egy emelkedőn vissza kell váltani állandóan, frusztráló egy idő után. Nem tudsz kicsit dinamikusabban közlekedni...
2017. máj. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért F Astra és 3. Golf van...
2017. máj. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Még annyit tudtok segíteni, h pl az első válaszban felsorolt autókhoz az alkatrészek mennyire drágák? Egymáshoz viszonyítva természetesen. Köszi!
2017. máj. 26. 06:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Olvasom itt a gyakorin, hogy az első autó megvásárlása és a vele való összeszokás, mindig macerás nehézkes, illetve problémákat okoz.

Értem én, friss jogsi, tapasztalatlanság stb.

Tanácsom: előzd meg a bajt, vedd meg egyből életed második(!) autóját. :D

Sok sikert.

2017. máj. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ismét az első válaszoló vagyok:D

Szerintem egyikhez se drága.Opelhoz suzukihoz kb ingyen van minden (kis tulzassal), de a többi japánhoz (mazda toyota honda) se drága, hisz ugye ott vannak a bontók.

Igazabol egyikhez se drágák az alkatrészek.

A rozsdáaodásra nagyon figyelj, főleg a mazdánál, de az opel is hajlamos rá.

2017. máj. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!