Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy kocsi nem megy át a...

Ha egy kocsi nem megy át a műszakin a rossz állapotú karosszériaja vagy alváza miatt attől még később lesz rá esély hogy átmenjen a vizsgán ha kijavítják a hibákat?

Figyelt kérdés
Tehát arra lennék kíváncsi hogy ha olyan rossz állapotban van a karosszéria vagy az alváza a kocsinak hogy nem megy át a műszakin akkor azt még helyre lehet hozni szervízben annyira hogy átmenjen a műszakin legközelebb?
2017. máj. 25. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is buktatták már meg a német rendszámos autót németeknél, mert egy helyen olyan volt. Kihegesztették, és újra vizsgáztatták. Gondolom magyarországon sem azt jelenti a bukás, hogy ki kéne vonni a forgalomból, hanem azt hogy meg kell javítani.
2017. máj. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

adnak egy listát, miért bukott meg. azt javítod, újra bemutatod, akkor van esély...


ez mindenhol így van(nagyjából)

2017. máj. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sok helyen be lehet vinni egy ingyenes előzetes állapotfelmérésre a kocsit, ilyenkor összeírják, mit kell javítani a sikeres vizsgához. Ha nincs hiba, akkor meg azzal a lendülettel le is vizsgáztatják.
2017. máj. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kaszni állapotára érzékenyek a vizsgáztatók, mivel le kell fotózni, és feltölteni a nyilvántartásba.

Nekem átment műszakin a hasonló korhadványom, itthon elkezdtem matatni az alját az aknában, és csináltam rá egy pár szép lukat.

Most már nem menne át.

Csak találni egy lakatost, aki ráér, és még olcsó is....

2017. máj. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen sajnos a karosszérialakatosok nem dolgoznak olcsón.Nehéz eldönteni hogy egy (egyébként jó állapotú) kocsit elvinni karosszérialakatoshoz és rászánni azt a nem kevés összeget hogy helyrehozza vagy abból az összegből venni egy másik kocsit.Csak az utóbbinál az a bibi hogy mi van ha pont egy olyan kocsit fog ki az illető aminek mindig előjön valamilyen baja


Persze az is elképzelhető hogy súlyos tízezrekért megcsináltatja valaki karosszérialakatosnál a kocsiját és pont onnastól kezdve jön ki rajta valamilyen végzetes hiba


Az enyém is nemrégen ment át műszakin és most azon gondolkozom hogy érdemes e belefektetni pénzt alváz / karosszériavédelemre (ugye ami nem lenne olcsó mulatság) vagy pedig "ráér" akkor is ha majd nem engedik át a műszakin? Az az igazság hogy attól tartok feleslegesen költenék rá most,mert ki tudja lehet nem is a karosszéria vagy a rothadó alváz miatt kéne dobnom hanem valami más miatt


Lehet jobb inkább megvárni hogy kiadja a baját,csak akkor már lehet túl késő lesz.Gondolom csak szólnának a műszakin ha átengednék ugyan a kocsit de azért kezdene neccessé válni a helyzet.De én is jó hülye vagyok hogy ennyire ragaszkodom a használati tárgyaimhoz

2017. máj. 25. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!