Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha csak egy garnitúra autógumi...

Ha csak egy garnitúra autógumira van pénzem, akkor milyet érdemes venni? Télit, nyárit, vagy négy évszakosat?

Figyelt kérdés

2017. máj. 25. 20:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

Négy évszakos semmiféleképp ne vegyél.

Attól függ télen mennyit használod az autót,ha sokat akkor inkább téli gumi legyen rajta egész évben.

2017. máj. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Se a téli se a nyári nem lesz olcsó! Téligumi nyáron úgy kopik mint a rosebb. Télen pedig nem vicces nyári gumival csúszkálbi.
2017. máj. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Május van. Ne mondd már, hogy novemberig nem tudod összekaparni a pénzt a téli gumikra is.
2017. máj. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Inlább nyáron járj téli gumival, ne télen nyárival.

Ugyanakkor azt is érdemes mérlegelni, hogy memmyit autózol, ha sokat, akkor valahogy ki kellene gazdálkodni a téli és a nyári szettet is.

A négy évszakos gumikkal az a baj, jogy sem télen, sem nyáron nem igazán jók, és való igaz, télen sincs mindig hó és fagy, de a zimankós napokon a négy évszakos gumi is nyáriként viselkedik

2017. máj. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
4 évszakost ne vegyél. Nagy átkúrás. Novemberig szedj össze egy kis lecsót télire. Méret függvényében használt télit kapsz már 5000-től. Most meg vegyél valami jó nyárit. Ne tescos, kínai vackokat. Totalcaron mindig vannak tesztek, nézegesd azokat.
2017. máj. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Ha tényleg csak 1 garniturára van pénzed, akkor 4 évszakosat vegyél. Én évekig olyannal jártam, nekem bevált. Viszont ha most veszel nyárit és télire össze tudod hozni az árát, akkor vegyél télit is ősz környékén.

Bár a cserélgetése is kiadást jelent.

2017. máj. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Egy márkás négy évszakos szett már nagyon jó lehet, de olyan drága, hogy az árából kijön két szett téli-nyári garnitúra olcsóbb gumikból. Így hát valamilyen téligumit érdemesebb venni, aminek keményebb a keveréke (hogy nyáron ne kopjon el egy szezon alatt). Ugyanis télen ha hó van, akkor majdnem hogy nélkülözhetetlen a téli gumi, viszont nyáron a téligumi elmegy.
2017. máj. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

legtöbbször azok szidják a 4 évszakost, akik sose használták...én tavaly július óta használok Michelin CrossClimate-et, és túléltem a telet, pedig novembertől februárig elautóztam 8ezer km-t vegyesen főúton, autópályán, latyakban, fagyban.


az ónos eső kifogott rajta, de az meg egy jobb téli gumin is kifog, ésszel kell vezetni vagy ilyekor leginkább sehogy.


nyáron lehet jobban kopik egy nyárinál, de annyira sem kopik, mint a téli, tehát ha valaki csak télivel közlekedik, biztos elúszik néhány hónapja a kopás miatt.


arról meg már ne is beszéljünk, hogyha véletlenül baleset részese az ember, a biztosító megtagadhatja a kártérítést azzal az indokkal, hogy nem évszaknak megfelelő gumi volt fenn(igen, még nyáron is a téli gumival...bár nem logikus, de az összes biztosító fillérb_szó...)

2017. máj. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

4 évszakost vegyél! Megspórolsz 1 garnitúra, meg évi 2 szerviz árát!

Normálisan kell vezetni és akkor sokáig jó.

2017. máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem muszaj minden körülmények közt menned, akkor nyari. Ha esik a hó, akkor otthon marad az auto. En azert inkabb vennek hasznalt gumit, de telre es nyarra is.
2017. máj. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!