Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért magas az autó fogyasztás...

Miért magas az autó fogyasztása akkor is ha alapjáraton megy?

Figyelt kérdés
Egy 2 literes benzin motoros autóm van, és azt szeretném tudni, hogy az normális -e ha alapjáraton 1,1-1,4 liter/ óra a fogyasztása. És ki kidobom üresbe akkor is ugyanezt a fogyasztást jelzi, ám ha például sebességben nem gázolom akkor viszont 0,0 a fogyasztás.

2017. máj. 25. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Motorféknél azert mutat nullát mert bekapcsol a toló mód,azaz ilyenkor semmit sem fecskendez a hengerbe az injektor!Az alapjarathoz meg ugye kell benzin....amit megadtal az meg teljesen realis egy 2literes motortol
2017. máj. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Mert sebességbe van motorfék ami a motor belső energiáját használja fel miközben lassul a jármű ( KRESZ oktatáson tanultam) mondjuk leginkább ezért is megyek reggel hideg motorral a lejtőn 3-ba, hogy melegedjen, ne járjon alapjáraton és ne is fogyasszon egy centilitert se. Ki tudok hozni egy Suzukiból 5 literes városi fogyasztást, ami menő, egy kétezres autóból meg 7 litert és mind városba. De amiben van kettőstömegű abba nem.. azokat sajna pörgetni kell mert alapjáraton megsínyli.
2017. máj. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az 1,1-1,4 liter/óra teljesen normális alapjárati fogyasztás.

Ha belegondolsz egy óra alatt 800-as alapjárat esetén 48 ezret fordul a motor, egy négyhengeres motor esetén fordulatonként két befecskendezés történik.

Vagyis 96 ezer befecskendezés az egy óra alatt.

Vagyis egy befecskendezéshez 1.4l/96000 = 0.014 ml benzint használ fel.

Így is soknak tűnik?

2017. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"ezért is megyek reggel hideg motorral a lejtőn 3-ba, hogy melegedjen, ne járjon alapjáraton és ne is fogyasszon egy centilitert se."

Ez nekem kicsit magas.

Ha nem fogyaszt egy centit se, akkor mégis mitől melegszik? Ezzel pont hogy hidegen szétkoptatod a motort, de mindegy...


"sebességbe van motorfék ami a motor belső energiáját használja fel miközben lassul a jármű"

Hogy mit? A motor belső energiáját?

Biztos, hogy jól figyeltél azon a kresz oktatáson?

Ha nem, nem baj, csak ne terjeszd a baromságaidat.

2017. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szamomra felelmetes hogy a 2-es milyen magabiztosan allítja hülyeséget!!
2017. máj. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát most ezt jól megszívtam, le lettem alázva rendesen. De én erre emlékszem, hogy a belső energiát használ fel, de így belegondolva én sem értem. Hidegen akkor nyomnom kéne a gázt? jó, legalább valakik segítenek ebbe, én azt hittem jól cselekszem, de akkor nem. köszönöm srácok! köszi kérdező, hogy feltetted a kérdést, ezzel most sok autót megmentettél nekem a kopástól. Nekem a Swiftem amúgy 7 decit eszik alapjáraton. :) szóval tényleg nem sok az a 1.1 1.4 liter/ óra.
2017. máj. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És még van egy másik kérdésem. Milyen gyakran kellene kipörgetni a motrot? Mert gyakran van úgy hogy próbálunk úgy közlekedni az autóval hogy ne menjen rá a gatyánk is :D és ezért gyarkori hogy max 2000-3000ig pörgetjük ki a motrot, de mondjuk én hetente megszoktam járatni és kihúzatom 5000-6000ig, mert azt hallottam hogy igy kitisztulnak a szelepek vagy mi :D és ez káros lehet ilyen nagy motornak ha csak ilyen alacsony fordulaton pörög?
2017. máj. 25. 22:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy hidegen nyomnod kéne-e a gázt?? Mégis hogy a tökömben indulnál el anélkül?

Hidegen 2 ezer körül váltsd el, és tartsd 1800-2400 körül a fordulatot.

2017. máj. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha minden gondolatod csak arról szól, hogy magas fogyasztás, drága üzemanyag, gatyám rámegy, milyen fordulaton eszik keveset, stb. akkor fölösleges autót tartani.

Közlekedj gyalog!

Egy gumicsizma kb. 2000Ft.

Ha vigyázol rá, biztos eltart 5-6 évig. :D

2017. máj. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 roli96 ***** válasza:
motor függő, nekünk akkor a legdinamikusabb ha 2200-3500 közt tartom a fordulatot, és igen néha ha odalépsz neki az kitisztítja a rendszert, havi szinten 1x mindenképp ajánlanám, de akkor se fontos 6e forgatni. bőven elég pár perc egy főúton 4e fordulaton. (de ez csak szerintem)
2017. jún. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!