Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha FZ6 ciripelő hang a...

Yamaha FZ6 ciripelő hang a blokk irányából. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Tudom távmegállapítás nem igazán lehetséges de hátha vannak tippek.


Egy ideje figyeltem meg, hogy 4000-4100-es fordulatnál vagy aközött ciripelò hangot hallok de inkább olyan mint ha egy fémlemezt egy tűvel karistolgatnék. Az alatt a fordulat alatt és felette egyáltalán nincs semmi mellék hang. Ez így megy üresben is és bármelyik fokozatban. Mi okozhatja? Vezérműlánc, feszítő vagy szelephézag? Vagy nagyobb a gond?



Illetve egy másik, észrevettem hogy menet közben néha a sebességnek megfelelően pumpáló surlódó hangot hallok de nem erősen. Kicsit olyan mint ha a motor zaja venné fel ezt a hangot. Mint amikor megpördítesz egy kereket és egy ponton súrlódik és a sebességnek megfelelően lassul vagy gyorsul. Ez is csak néha hallatszik.


Az olaj friss. A szűrő új. Gyertyákat most cseréltem.



2017. máj. 27. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Szelephézagokkal mi a helyzet?
2017. máj. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az egy jó kérdés... amiatt még elkell vinnem a szervizbe.
2017. máj. 27. 10:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Vezérműlánc feszítő a gond.

Csak gyári van hozzá ami 50.000Ft.

2017. jún. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ugyan ez a gondom a fézeremmel. A szerelő dirib-darab szétszedett mindent - minden rendben. Vezműlánc feszítő + lánc csere megvolt, szelepek beállítva, még sűrűbb olajat is kapott, de csak ciripel... Külföldi fórumokon kb száz alkalommal írták le ugyanezt a jelenséget, de megoldást eddig nem találtam. Ma reggel olvastam, hogy érdemes átnézni a kipu bilincsét és a leömlők csavarjait, mert állítólag volt, akinek ilyesmi okozta a hangot. Délután én is átnézem a csavarokat...
2018. máj. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!