Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen baromi drága az...

Miért ilyen baromi drága az új suzuki swift?

Figyelt kérdés
A legalapabb modell 3,9 ha egy kicsit felszerelt swiftet akar venni az ember az már bőven 4 fölött lesz. Eszméletlen.
2017. máj. 28. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudom, hol nézted te ezt. A listaára 3,88 milla, de most minden Suzukiból lejön kb. 700 ezer ft, tehát az új kedvezményes ára 3,15 milla, ami szerintem nem olyan sok. A felszerelt példány 3,5 milla körül fog megállni.


Egyébként többek között azért, mert japánban szerelik össze, és nem Magyarországon. Másrészt ez még viszonylag olcsónak számít. Egy új vw golf ára 5 millió körül kezdődik, és az csak alap modell... A Renault Clio nagyjából hasonló méretű, de az is 3 milliótól kezdődik.


Ekkora új autót nem nagyon kapsz olcsóbban. Na jó, Daciát kivéve... A Swift se egy 5 méteres monstrum, de mégse egy Ignis vagy Celerio nagyságrendű kocsi.

2017. máj. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hol nézem? A suzuki hivatalos weboldalán...


[link]


Legalapabb 3,9 millió. Eléggé vevőriasztó.

2017. máj. 28. 09:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem vesz autót listaáron. A Suzuki oldalán is fel van tüntetve a 3,15 milliós ajánlott kisker ár. A legalapabb modell meg viszonylag jól felszerelt, klíma is van benne. Ebben a kategóriában (ferdehátú kisautó) egyedül a Dacia Sandero és a Lada Kalina Hatchback olcsóbb.


Ha inflaciót is belekalkulálod, most sem drágább ez a Swift, mint anno a régi klasszikus hazai gyártású volt. Az előző generáció meg konkrétan ugyanannyiba került, mint ez. Szvsz inkább az új Ignis, ami túlárazott.

2017. máj. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
52%

Nem drága, és szerintem megéri az árát még úgy is, hogy nem ültem benne.

Ha van valami 100 ezres autód, lehet beszámolják jó áron.

2017. máj. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sehol nem adnak listaáron autót.

hasznaltauto.hu nézd meg az új autó árakat ott.

Egyedül a Mazda az, ahol a listaárból szinte semmi kedvezményt nem adnak

2017. máj. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

Én nem tudom mit vár a Suzuki. De hogy 3 millióért inkább vennék egy pár éves autót, de abba legalább tudnék pakolni meg a lábam is elférne.

Ez is olyan lesz mint az előző Swiftek hogy a szűk látáskörű magyar elmegy és veszi hitelre egyből...

2017. máj. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5m-ért már a full felszereltségű Sport változatot lehet megvenni. Kétlem, hogy az alap közel lenne 4...
2017. máj. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

A "hivatalos listaár" az uniós országok közti ár-összehasonlítás miatt kell, de köszönőviszonyban sincs a "valós", szalonban elérhető árakhoz képest.

Ahogy előttem is említették, a hahu-n érdemes nézelődni, sok akciós modellt ki lehet fogni.

2017. máj. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

nem értem miért nem lehet a honlapon akkor a normális és valós, igazi árakat felrakni?

Akkor a többi modelljük (sx4, vitara) is olcsóbb?

2017. máj. 28. 13:19
 10/11 anonim ***** válasza:

5:

Plusz a Daciából sem lehet alkudni.

2017. máj. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!