Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin/gáz mit takar?

Benzin/gáz mit takar?

Figyelt kérdés
Találtam egy e92-öt ami benzin/gáz üzemű ! Az érdekelne hogy tudnám ugyan úgy használni mint egy benzinest , tehát ez csak egy plusz hogy van benne gáz üzem mód is vagy teljesen más mintha sima benzines lenne ? (előnyei? hátrányai? szerviz költségé több/kevesebb?

2017. máj. 28. 11:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Te döntöd el hogy mikor milyen üzemmódban használod.

Ha benzinesként akkor teljes értékű benzines.


Szervizköltsége nyilván annyival több, hogy több meghibásodási/ karbantartási lehetőség van.


Előnye: olcsóbb üzemköltség ( ha használod a gázos üzemmódot is).

Hátrány: Több hibalehetőség, több karbantartási költség, sok parkolóházba tilos gázüzemű kocsival behajtani.

2017. máj. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm , annyiba muszáj bele kötnöm hogy a 2011-es jogszabály szerint lehet vele parkolni mélygarázsba is (ha nem régi féle gázüzemet használsz) ! Teljesítményben mennyit csökken ha gázost használom
2017. máj. 28. 11:31
 3/24 crudy ***** válasza:
nem sokat, kb 10%
2017. máj. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

hátránynak azért meg oda lehet írni a robbanásveszélyt :D


elméletben nem robbanhatnának fel egy balesetkor, de nem egy videó van fent neten amikor nagy ütközéskor felrobban a gáztartály

2017. máj. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Szupper ! :)
2017. máj. 28. 13:14
 6/24 A kérdező kommentje:
Hát én azt olvastam hogy gyakorlatilag a benzines elöbb robban fel mint a gázos ! Amúgy erről a kocsiról lenne szó : [link]
2017. máj. 28. 13:15
 7/24 crudy ***** válasza:
Hát, én nem venném meg. Mindenkinek saját dolga természetesen, de a bmw soha nem a spórolásról szolt főleg egy 2.5ös motort gázosítani. Érdekes.
2017. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
de hát az most tök mindegy mert ugyan úgy használtható mint egy benzines nem ? csak van rajta egy plusz extra hogy tudod gázos ként használni
2017. máj. 28. 14:34
 9/24 egySanyi ***** válasza:
Műszaki vizsga macerásabb, gázbiztonsági ellenőrzés. Gáztartályt 10 éves korában ki kell szereltetni és nyomáspróbázni, nem kis pénz. 15 évesen a gáztartályt állapottól függetlenül cserélni kell, ez se kis pénz pár hete astra f-en volt 70 ezer gázbiztonsági ellenőrzéssel együtt.
2017. máj. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
hát elég drága... 3.2 milla egy 10 éves autóért amiben totál értelmetlen a gáz
2017. máj. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!