Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent dízel autónál ha...

Mit jelent dízel autónál ha kicsit hangosabban "kattog"?

Figyelt kérdés

Üdv!

Van egy Renault Laguna 1.9 dci 96kW típusú gépjárművem, nemrég esett át egy teljes motorfelujításon, (most kb 16 ezer km-nél járok) és az érdekelne hogy ha gázadásra kicsit jobban kattog az azt jelenti hogy elindult a kopás? Tudom dízel alapból "kattog" de amikor első párezer km-t tettem meg a felujított motorral nem ilyen volt szerintem. Egyébként sokszor gyorsulgatok(természetesen 5000 km után), illetve néha autópályázok.

Castrol Edge Turbo Diesel Titanium FST 5w-40 motorolajat használok.

Köszi hogy elolvastad, illetve a válaszod:D



2017. máj. 28. 22:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Frissen ujitott dizelnek mindig beteg hangja van. Varj vele vagy 2 olajcseret
2017. máj. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

sok függ a motor konstrukciójától. általában minden dízel hangoskodik erősebb gázadásnál...ne izgulj, nem a kopás indult be..ugye 7 ezrenként cseréled a motorolajat?

az olaj,amit használsz, az pont jó, csak az olajcserére ügyelj. Felesleges még bármiért is aggkódnod.

2017. jún. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!