Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga bukás jogtalan...

Forgalmi vizsga bukás jogtalanul Győrben, azért mert átmentem a zöld lámpán?

Figyelt kérdés

Tegnap vizsgáztam. Vizsgabiztos meg az oktató szerintem tuti összebeszélhettek, hogy azonnali bukás legyen. Jövök ki a vizsgahelyszinröl autoval, aztán mikor a hid elötti lámpához értem, piros lett. Örültem is neki,mert ott van az a zöld kiegészitö lámpa és az hamar kialszik. De mivel csak egy kicsi auto volt elöttem, tudtam, hogy képtelenség lenne nem áthajtani rajt. Ki is villant a zöld jobbra tartò nyilacska... AZ elöttem levö azonnal elindult, én is utána egyböl a követési távolságot tartva. Aztán mikor kanyarodtam, azt mondja mögöttem a VB, hogy piroson mentem át.Mondom neki, az nem piros volt, mivel nekem szabad utam volt a zöld kiegészitö lámpa miatt. Erre nem szolt semmit. Vissza kellett kanyarodnom. Megbuktam, mert áthajtottam a ZÖLD lámpán. Ki hallott ilyet??? Az Oktató meg nem figyelt, mert a papírjait nézegette.... Aztán utána még mentünk kb 5 percet, mire visszaértunk.. Közli velem, hogy szépen használom AZ autot. Ügyes vagyok.

De még ha jogosan buktatott volna meg, bele is törődtem volna az ember úgy tanulna a saját hibájából....



2017. máj. 30. 09:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Nyugi anno engem is sz.pattak. Azért buktatott meg mert egy autót nem úgy kerültem ki ahogy neki tetszett.
2017. máj. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Hát igen, nehéz szitu. A kiegészítő lámpáknál ugye nincsen sárga, ami felkészít arra hogy hamarosan piros lesz. Van a zöld, aztán puff egyszer csak piros van. Na mindegy, nem tudsz mit tenni. A következő vizsgán ha ilyen lámpát fogsz ki akkor lehetőleg húzd az időt ha nem a legelső vagy a sorban aki átmegy, hogy váltson előtted pirosra. Persze ne legyen kínosan hosszú ez az időhúzás, mert akkor meg azért buktat meg mert feltartottad a forgalmat. Győr egy elég kicsi város (emlékeim szerint), ott jól ki lehet figyelni a bonyolult szituációkat.
2017. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Egyes országokban mielött sárgára vált a lámpa elkezd villogni a zöld szerintem ez sokkal jobb megoldás lenne nálunk is.

Amikor hibázol nem állítanak azonnal félre és helyet kell cserélni az oktatóval?


Mert nálam igaz 20 éve még így volt.

2017. máj. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ez nem volt hiba. legalább 3-4 auto át tud menni ennél a zöldnél. Nem egyszer mentünk arra az oktatómmal. Az előttem levő is és én is egyből elindultam. csak 1 autó volt előttem
2017. máj. 30. 09:53
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mi alapján buktattak meg?

A vizsgapapírra mi volt írva?

2017. máj. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
mivel az oktató nem figyelt, a papírjait nézegette... az én szavam meg semmit nem ér, ezért a VB szerint a piroson mentem át
2017. máj. 30. 09:57
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Vannak bunko mogorva vizsgabiztosok. Nekem negyedszerre sikerult, de csak azert mert nagyon izgultam. Amikor gyakoroltnunk minden ok volt, de amikor beult a vizsgabiztos akkor a nagy izgalom miatt hibaztam. Ez egyik be is szolt olyat, hogy ilyen sofort nem leher forgalomba engedni stb. Negyedszerre sikerult, akkor egy noi vizsgabiztos volt aki tök normalis volt. A vegen elmondta, hohy mire figyeljek jobban.
2017. máj. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem ugyan ez volt nálam is.

Szintén lámpás kereszteződés, jobbra kanyar kiegészítő zöldnél.

A kiegészítő nyilacska zöldre vált, első vagyok a lámpánál, indulnék, de az okaktó besatuz. Én nem tudtam, hogy mi van, mért nem tudok indulni. Senki nem szól semmit. Indulnék még egyszer de áll a féken, najdnem lefullad az autó.

Jó megvárjuk a rendes zöldet, akkor végre leszáll a fékről. Megtesszük az útvonalat, utána még a vizsgabiztost elfurikázom több helyre, hogy a privát ügyeit(!) intézze. Majd közli velem, hogy találkozunk legközelebb, mert ha az oktató nem fékez be, akkor átmentem volna a piroson.

Aztán mikor kérdőre vontam az oktatót, hogy mért fékezett be zöld kiegészítő lámpánál, ő állította, hogy ott nincs kiegészítő lémpa. Én meg tudom, hogy van, ott lakom egy saroknyira, gyalogosan is milliószor járok arra. Azóta is 17 év elteltével is ott van és be szoktam kanyarodni kiegészítő zöldnél.

Persze kamerafelvétel nem készült. Még ha vissza is megyünk a helyszínre és megmutatom, hogy tessék, ott a kiegészítő lámpa, bizonyítani nem tudom, hogy tényleg zölden világított.

Ez van. Bosszantó, de nem tudsz mit tenni. Úgy látszik máshol is alkalmazzák ezt a pénzbeszedő trükköt.

2017. máj. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Fel kell jelenteni a vizsgabiztost, vegye előtte felajánlani neki, hogy eltekintesz a feljelentéstől, ha a pótvizsga díját zsebből ő állja. Ha volt a kereszteződésben térigyelő kamera, akkor a rendőrség lekérheti a felvételt, és ennek alapján fel tudod jelenteni a biztost, egy darabig utána nem kell vizsgáztatnia, ha tényleg a zöldön mentél át. Lényeg, hogy amennyire lehet, keserítsd meg az életét, hogy megtanulja, nem csinálhat azt amit akar.

Legközelebbi vizsgára pedig kérj kölcsön egy GoPro, vagy hasonló kamerát, és végig rögzítsd a vizsgát. Vagy dumáld le egy haverral, hogy menetrögzítő kamerával végig menjen mögöttetek.

2017. máj. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Jövőhéten vizsgázok újra... de ha így megy tovább, 5.-re sem megyek át. Pedig mindíg dicséri az oktató is ahogy közlekedek.... A vizsgabiztos is a végén dicsérget engem. Miután visszatértem a vizsgahelyszinre, mondja nekem "engedjem meg, hogy pár mondatot mondjak a vezetéséről..nagyon szépen vezeti és kezeli az autót de egy kicsit alázatosabban kellene. " Mit jelent az, hogy alázatosan vezetni? mert ugye az alázatos az óvatosságra figyelmeztet....
2017. máj. 30. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!