Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autószerelő át szeretne...

Az autószerelő át szeretne vágni. Mi ilyenkor a teendő? (autószerelő trükk)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A napokban elvittem az autómat (skoda fábia 1.2 2002. ) egy eddig az autó által egyszer látott szervizbe itt a közelünkben Szegeden. Kértem egy olajcserét és azt, hogy járjanak utána annak, hogy miért alacsony az alapjáratom. Az alapjárati probléma nem derült ki olajcsere elvileg volt + munkadíj, ez eddig okés is lenne 25 ezerért. De a megkérdezésem nélkül kicseréltek pollen, légszűrőt, féktárcsákat, motorháztető rögzítőt és még egy pár dolgot természetesen irreális 71 ezer forintért. Mi ilyenkor a teendő? Mert ennyit fizetni biztosan nem fogok!

Köszönöm.



2017. jún. 1. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Te olajcserét kértél abba csak olajcsere van még a légszűrőt sem cserélik ki ha veled nem egyeztetnek pedig azt is szokták akkor egyébként. Sőt pollenszűrő cserét is külön kérni kell, egyedül az olajszűrőt szokták lecserélni olajcserénél és azzal együtt általában 13-16 ezer ft szokott lenni. De az hogy ennyi mindent kicseréljenek az egyeztetésed nélkül és hogy mennyire igaz hogy tényleg kicserélték, fel kell jelenteni a céget ha egyáltalán cég és nem-e otthoni maszek paliról van szó.
2017. jún. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy flakon olaj kb 6ezer, olajszűrő 2-3ezer, tizensokéves autót azért nem is érdemes szervizbe vinni, de ha mégis oda viszed, időpont egyeztetés után viszed, és megvárod. Kb 15 perc az olajcsere, és nem tudnak meglepni plusz javitásokkal.

Az mondjuk érdekes helyzet, ha olyan állapotban viszed szervizbe az autót, hogy az a biztonságos közlekedési feltételeknek nem felel meg... akkor vagy el sem vállalják, vagy csak a szükséges javitások után adják vissza, és ez az, amit nem lehet bizonyítani

2017. jún. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérd el a vásárlók könyvét és írd bele. Na most ettől még nem fogják odaadni neked az autót. Valószínűleg ki kell fizetned, aztán leperelheted rajtuk. Nagy macera ez. Inkább fizesd ki, ha tényleg megcsinálták, nem csak kifizettetni akarták, aztán soha többet ne menj oda, és az ismerőseidnek is meséld el, hogy' jártál. Egyébként szerintem nem rettenetesen sok pénz ez az elvégzett munkákért (kivéve a 25 ezres olajcserét, na az sok...). Legalább meg van csinálva most rajta pár dolog. Sajnos azonban így ez egy kissé keserű pirula. Egyébként mit mondtak, miket néztek meg az alapjárattal kapcsolatban?
2017. jún. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
fék itt a meghatározó szó mivel te egy közlekedésre alkalmatlan autót vittél (ezt fogják mondani) hozzájuk így fizetned kell, látták rajtad hogy baszható vagy így meg is basztak régi trükk ez mivel a fék az nem játék
2017. jún. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

En azt mondanam, hogy szepen szereljenek ki mindent es olyan allapotban legyen ahogy behoztam az autot. Ha nem mennenek bele akkor azt mondanan, hogy feljelentem oket, de nem akarok problemat senkinek, engedjenek a munkadijbol minimum egy huszast, ugye nem te kerted, hogy csereljek ki ezeket az alkatreszeket! Ha sehogy sem tudnek veluk megegyezni akkor azt mondanam, hogy szolok a problema megoldo embereknek es majd veluk megbeszelik a reszleteket.


Nem kerted, hogy csereljek ki azokat az alkatreszeket szoval ne nezzenek mar tiszta hulyenek!

2017. jún. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Meg annyit, hogy vettem egy benzines turbos autot. Vittem olajcserere egy maszek szervizbe. Amikor vegeztek a fonok azt mondja, hogy felkellene ujitani a

turbot. Azota eltelt 9 ev es semmi baja nem volt. Ennyit az autoszerelokrol.

2017. jún. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jártam a szerelőknél, nem sikerült az illetékessel beszélnem, de közöltem velük, hogy ez nem így működik, ne nézzenek palimadárnak, próbáltak meggyőzni mindenről, de igyekeztem a tudtukra adni, hogy hajthatatlan vagyok. Holnap nyitnak ismét, amikor is megfelelő keltezésű számlákat kérek az alkatrészekről, ha ez nincs akkor egy lentebbi összeggel indítok majd ha nem sikerül megegyeznünk akkor a fentebb említett jogi utat fogom említeni miszerint a fogyasztóvédelem foglalkozik ilyenekkel. Remélem sikerül megoldani az ügyet mert ez így a fékalkatrész kicserélésén kívül nagyon nem korrekt!
2017. jún. 5. 16:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha most nem is sikerül megoldani de a legközelebbi hasonló eset elkerülése végett ajánlom az én módszerem, én elviszem olajcserére de megkérdezem mikor ér rá amikor azt mondja, akkor elviszem és szépen megvárom az olajcserét. 10-15 perces munka, miért hagyjam ott 1 napra?
2018. nov. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!