Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek erről...

Mi a véleményetek erről kamionosok?

Figyelt kérdés

[link]


Miért akarnak ennyire automatizálni? Mi a f..nak?



2017. jún. 3. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez még távoli jövő.


Én fél éves Mercivel járok. Tartja a követési távot, sávelhagyásra figyelmeztet stb.


Csakhogy mindig kikapcsolom ezeket a funkciókat. Miért? Mert 10 riasztásból 2 - 3 fals. Beriaszt - ha nincs kikapcsolva ténylegesen fékez - mert a kanyarban a szembejövő járművet, parkoló autót érzékel, vagy éjjel egy árnyékot. Szóval egy kalap szart nem ér, hogy velős legyek.


Persze, autópálya feljárótól lejáróig ma már kb. elmegy egy automata jármű. Csak ne legyen sötét, eső, hó, útépítés stb.


Ja, mikor szakad a hó, kiírja: szenzor elkoszolódott. És annyi.


Egyebekben nem csak vezetni kell egy kamiont, hanem rakományt rögzíteni, papírozni, ponyvát elhúzni, tartálykocsit lefejteni stb. A rakodóhelyeken erre nincs személyzet. Tehát ha majd magától megy majd a technika, sokáig akkor is lesz még benne sofőr.


És amíg a sofőr mozgó kocsiban ül az munkaidő - ma is, ha két sofőr van - így, 24 órát nem fog tudni haladni.


A kamion sokkal bonyolultabb mint a személyautó, sok - sok szenzor kell majd minden sarkára, tetejére, ez mind - mind sok fals riasztást is jelent egyidejűleg, nagyon sok apró fogás van, amire egy robot még sokáig nem lesz képes. Aki sokat vezet, tudja, hogy sok apró dolog van, sok apró szabályt kell ahhoz rugalmasan kezelni, hogy működhessen a dolog. Egy robot mindent betart majd. Ott is bénul meg rögtön a közlekedés.

2017. jún. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az új DAF-ok például, amik amúgy fejlett, modern kamionnak számítanak, annyira nem képesek, hogy az út felett lévő íd magasságát rendesen felmérjék, ezért rendszeresen befékeznek a hidak előtt, aztán rájön, hogy még egy méter hely marad, olyan sok hely van. Vagy pici eső esik, és már nem működik a sávtartó, mert kicsit sáros lesz a szenzor.

De tegyük fel, lesznek teljesen önálló, magukat vezető kamionok. Az árut ki kötözi le, rakodja, stb? Cégeknél egy rendes címet nem tudnak adni a sofőrnek, nemhogy magától odataláljon a kamion. Meg egy 40 tonnás vasat biztos hogy nem fognak elengedni felügyelet nélkül, ergó a sofőrre, mint felügyelő személy, még nagyon sokáig szükség lesz.

2017. jún. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Így gondolom én is, még nem vagyok sofőr de eléggé idegesít a dolog... Minek mindent automatizálni?
2017. jún. 3. 12:08
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

ha esetleg jártas vagy a számítógépek világában, akkor láthatod hogy most a virtuális realizmis láz van, minden cég ilyet fejleszt, eszközt meg játékokat rá, aztán egy 5 év múlva semmi sem lesz belőle. Ez is ilyen... Senki nem akar kimaradni, mindenki megy a presztizsre, de pár év múlva belátják hogy az egész egy nagy hülyeség, és maximum csak 1 gomb lesz a műszerfalon amit a SOFŐR ki-be tud majd kapcsolgatni.


Az a baj, hogy a mérnököknek meg a fejeseknek fingjuk nincs az egészről, hogy hogy működik, ők más világban élnek :D Ahogy az előttem lévők is mondták: jeges úton, hóesésben, ködben, erős esőben képtelen magát vezetni, forgalmi rend változásakor kétlem hogy tudna alkalmazkodni, rengetegszer rossz a cím, vagy van hogy a megadott koordináta a tengerbe mutat stb... ezeket gép nem fogja tudni megcsinálni soha

2017. jún. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Ha ilyen szarokat kiengednek az utakra, én leszek az első, aki kilövi őket egy aknavetővel. Az én életemet ne kockáztassák ilyen robot vackokkal.

A gépipar arról szól, hogy egyre olcsóbban, egyre nagyobb hulladékokat gyártsanak, ezek fényében bárki is biztonságban képes lesz érezni magát ezek mellett az utakon?

Lesz 5000 meggyőző videó, hogy így meg úgy biztonságos, persze.

Tele vannak mérnöki tévedésekkel az ipar majd. minden területén, nem kérek belőle.

2017. jún. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még 10-20 év mire ki forr ez az egész , de a sofőröket nem fogják tudni 100-ban helyettesíten maximum segitséget adnak a sofőrnek a mindenféle elektronikai kütyükkek
2017. jún. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!