Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt Skoda Octavia vélemén...

Használt Skoda Octavia vélemények?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 2005/2006-ban gyártott Octaviat venni. Mire kell vigyázni, mik a típushibák, mennyire megbízható?

1.9 PD TDi-t szeretnék a fogyasztása miatt, a 2.0-ról sok rosszat hallottam, pedig az lenne az ideális mivel felszereltségben sokkal jobbak, és erősebb motor. Mindenképp dízelt szeretnék, mert munkába járáshoz kellene (15 km oda, 15 vissza, városon kívül), és a dízelnek jobb a fogyasztása, és talán megbízhatóbb mint a benzines változat.


Viszont rengeteg taxis Octavia van, akár 300 ezer km felett is. Mennyi a max km amivel érdemes megvenni? Tudom hogy az állapot fontosabb mint a km, mert azt visszatekerhetik stb.

Vásárlás előtt célszerű elvinni egy márkaszervizbe egy teljes átvizsgálásra? Mennyire megbízhatóak ott?


Előre is köszönöm a segítséget.



2017. jún. 7. 13:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Az évi 7 ezer km, felesleges a dízel. Annyival nem fogyaszt kevesebbet, hogy megváltsa a világot. A családban valaki pont most szabadul meg a dízelétől, elege van abból, hogy minden baja van, pont ugyanarra használta, amire te akarod, napi 30-40 km.(131 lovas 1.9pd)

Azt mondta, dízelt soha többet. Vesz egy 1.6-2.0 szívóbenzint, de szerintem még a 6 hengeres BMW-t is előbb tankolná meg, minthogy dízelt vegyen megint.

2017. jún. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
3 éven keresztül hibátlanul ment neki, az utóbbi 1-ben meg ráköltött 800 ezret. Másik ismerős meg Opel Zafirából vett dízelt, 2 hónapja van meg nekik, 1 milliónál tartanak a költségek.
2017. jún. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Első szabály autóvásárláskor: NEM km-t veszünk hanem állapotot! Amúgy ha keveset mész benzin, nem éri meg a dízel. Amúgy érdemes a mk2-t választani, nem a régebbit, szebb, ráncfelvarrott és megbízhatóbb. Apámnak 1.6 van, semmi baja, nagyon sokat beletett már, de alig látszik rajta. Most volt először nagyobb kiadás, központi elektronika halt meg. De amúgy egész jó.
2017. jún. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
#1 Pedig az 1.9pd még átlagon felül bírja a városi gyilkolást.
2017. jún. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Miért, egy benzines annyival megbízhatóbb? Vagy kevesebb költséggel jár? Ahogy nézegettem egy dízel eljár 5 literrel, a benzines 7 alatt nemigen. A napi 30km csak az alap, azon felül még jöhetnek hosszabb-rovidebb utak ezt kifelejtettem.


És az sem utolsó, hogy lehessen haladni vele, a benzines nem túl lomha a dízelhez képest? Nem versenyautó kell, csak lehessen vele dinamikusan közlekedni, és 100-as tempóval ne 10 litert fogyasszon. Mert mint említettem a napi 30km városon kívül, 70-110es tempóval menne bele,ezért gondoltam a dízelt.


Köszönöm a válszokat.

2017. jún. 7. 17:08
 6/18 anonim ***** válasza:

A benzines annyival megbízhatóbb, hogy hamarabb eléri az üzemi hőfokot, illetve nem kell a turbóval bajlódni.


A benzines sem lomha csak oda kell a fordulat ha haladni akarsz, igaz akkor többet fog enni mint 7liter.

2017. jún. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Teljesen értelmes és racionális választás. Az 1.9 TDI-vel nincs sok baj, sokkal megbízhatóbb, mint pölö a Bmw dízelei. Ha elromlik mégis, akkor is olcsóbb megjavíttatni. Arra kell ügyelni, nehogy egy korábban tuningoltat sózzanak rád, mert az nem biztos, hogy hosszú életű lesz.
2017. jún. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekünk a 105 le-s PDTDI van Jettában, szerelték ezt Octaviaba is. Az a tapasztalat, hogy 15 km alatt épp csak eléri az üzemi hőfokot, azaz minden nap hidegen használnád. Mi nem is hajtjuk városban csak hétvégi 2x200km-es ingázásokhoz. Erre bevált.
2017. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az ésszerű tuninggal nincs semmi baj, a kókány az ami nem tesz jót semminek sem.
2017. jún. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm a válaszokat.


Igazság szerint a dízelhez jobban húz a szívem, mert nyomatékból szeretek vezetni.


Főbb hibák, illetve költségesebb dolgok mik lehetnek? Külön az 1.9 PDTDi, és a 2 literes változatban. Gondolom a kettős tömegű, porlasztó ide tartozik. Azt nem tudom, hogy ezek a modellek részecskeszurovel vannak?


A tuningrol annyit, hogy azt egy markaszervizben (vagy akar simo szerelo) siman kiszurja nem?

2017. jún. 7. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!