Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 10 éves használt autó...

Egy 10 éves használt autó megvétele után kb. mekkora összeg szükséges az utólagos "kisebb" javításokra?

Figyelt kérdés

Ha az ember használt autót vesz, szinte elkerülhetetlenek a későbbi kiadások amikor a rejtett hibák kezdenek előbújni.

Egy 10 éves Audi-t szeretnék megvenni 6000 euróért. Összesen 6500 euróm van. 500 eurót szeretnék félrerakni a későbbi javításokra. Ez elég?

Az autó 180.000km-t tett meg eddig. 2.0 TDI a motorja, 140 lóerős. Az autó jól néz ki és jól is megy.


2017. jún. 9. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Nézd... van aki nem is költ a kocsijára ha nem muszáj tehát ha 500 euród van akkor megcsináltatod azt ami nagyon fontos.

Amúgy a 180.000km nekem gyanús... Egy dízellel éves szinten 25-30 ezret simán megtesznek. Nem mondom hogy nem lehet reális a 180.000 10 évesen de ez nagyon a minimum lehet. Ebből kiindulva számíthatsz nem várt kiadásokra de nem tudom mennyi pénzt tudsz szervizre szánni évente. Nekem is van 150-160 ezrem (500 euró kb) de mégsem veszek audit mert bejöhet olyan hiba is ami 1600 euró és nem költeném minden pénzemet az autóra.

2017. jún. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A 180ezer egy kicsit kevés, ahogy az 500 euró is kevésnek tűnik, szerintem fékeket meg motorolajat biztos cserélni kell, ha nem jók a gumik akkor azt is, meg még lehet egyéb rejtett hibája is. De ha szerinted jó, akkor úgy se tudunk róla lebeszélni mondjuk én nem is akarlak. A te döntésed.
2017. jún. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én 9 éves megane-t vettem 1 éve. Olaj és szűrők cseréje 13K hátsó tárcsák és betétek 7k x2vel oszt ennyi.


TDI lehet igazi szopóroller. De lehet megúszod annyival mint én a megane-al.

2017. jún. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze,hogy lehet mivel olajcserét alapból kell tenni új kocsi vásárlásánál!Még akkor is ha ismerőstől!

Audi,és TDI.

500 euró ~150e ft bőven kevéske lehet.

Nem törvényszerű,hogy kijöjjön,de a dízel+audi kombó annyit tesz,hogy 1500 euró is könnyen kevés lehet.

2017. jún. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a felvilágosítást.
2017. jún. 9. 22:22
 6/9 anonim ***** válasza:

1500,de nagyon minimu 1000 EUR tartalék alatt bele se kezdj!

Visszatekert órás TDI időzített bomba.

2017. jún. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom megvizsgálni, hogy vissza van-e tekerve?
2017. jún. 10. 11:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Te sehogy.

Néhány műszer ad rá okot,gyanút.

18 euróért kikérheted az előéleti bizonyítványt ami 70%-ban talán megsegít (a regisztrált kilóméterek minden műszakin,átiratásnál,hivatalos szervizen) hiszen gyanús ha 3 évesen volt benne 80 ezer ,4 évesen eladták 120 ,végig forgalomba tartva,szerviztörténet és 6 év alatt mondjuk 120-ról 135 lett,mert a 180-200 minimum.

Na meg nagyon sok árulkodó jel van, pl "echte 130 ezer km" de a bőr kormány már lyukacsos szétkoptatott és egyéb... Ez valszeg hazudt km,vagy valami okos 10 gyűrűs újjal rángatta 10 éven át :)

2017. jún. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Használt autó vásárlásnál alap a folyadékok (olaj, hűtőfolyadék, fékfolyadék, stb.) és szűrők cseréje, illetve én a vezérlést is cserél(tet)ni szoktam, bármit is mond az előző tulaj.

Ezen felül amit írtak már: gyanús a kilométer, időzített bomba az egész.

2017. jún. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!