Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes ebben az esetben...

Érdemes ebben az esetben kifogással élni, vagy fizesse be a büntetést? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Május 22.-én a fiam eladta az autóját, az új tulajdonos, eléggé szenya módon, autópályán ment vele haza és "elfelejtett" autópályadíjat fizetni. A mai napon megkapta a fiam a levelet a csekkel, hogy fizesse be a majd 15 ezer Ft-os büntetést. Érdemes kifogással élni, tekintve, hogy már nem volt a birtokában az autó, vagy ezt még mindenképpen neki kell kifizetni? Köszi a válaszokat előre is.

2017. jún. 12. 14:03
1 2
 1/11 crudy ***** válasza:
100%
Amennyiben az adasvetelin szereplo datum az eset elottre mutat igy bizonyithato h azauto nem az o tulajdona volt mar es mint mas sem, o sem akar mas autoja utan buntetest fizetni gondolom. Termeszetesen lehet fellebbezni
2017. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 crudy ***** válasza:
Jaah de vissza olvastam es az adasveteli es az eset ugyan azon a napon tortent. Igy neccesebb
2017. jún. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 crudy ***** válasza:
0%
Na meg egyszer. A buntetes ugyebar a rendszam alapjan kuldik ki. Amikor az uj tulaj elvitte akkor mar kellett h legyen rajta biztositas az o nevere es semmikepp sem lehet h a fiad biztositasa ilyenkor meg aktiv legyen. Igy el lehet indulni.
2017. jún. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor én írok egy rendes választ. (Bocs, Crudy, látom, hogy jó volt a szándék, de szerintem te régen láttál már gépjármű tulajdonjog átruházási szerződést...)


A jelenleg elfogadott adásvételi szerződés nyomtatványon nem csak dátum van feltüntetve, hanem órára, és percre pontosan szerepel a gépkocsi, és az okmányok átadásának időpontja.


Természetesen meg kell fellebbezni a büntetést, ha a szerződés az előírásoknak megfelelően készült el.

2017. jún. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan! Ezt akartam írni én is. Nem véletlenül kell ráírni az órát, percet is az adásvételire. Pont az ilyen esetek miatt van rá szükség. És ez nem újkeletű dolog. 5 évvel ezelőtt vettem utoljára autót és már akkor is így volt.
2017. jún. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 crudy ***** válasza:
Erre is gondoltam csak nalam surun valotlan adat szereplt ott. Nyilvan nagy esellyel ez masnal nem igy van.
2017. jún. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan vásárolnak ma is még Magyarországon használtautót úgy, hogy nem kötnek rá azonnal egy KGFB-t és úgy hozzák haza a saját lábán. Felelőtlenség.

Visszatérve a kérdésedhez: az autópálya matrica meglétét számítógépes rendszerből keresik ki rendszám alapján, s mivel az adásvételi szerződés megkötésekor még nem volt átírva az új tulajdonosra az autó, így természetes, hogy a "régi" gazdájának küldik a csekket. Ez esetben mindenképp fellebbezéssel kell élni, elküldeni az autópályát működtető szervnek az adásvételi bizonylatot, melyen remélhetőleg ÓRA és PERC megjelelölés is volt és már mentesültök is a fizetés alól. Amennyiben olyan adásvételit töltöttetek ki, amin csak az aktuűlis nap szerepel, abban az esetben nem tudtok élni ezzel a lehetőséggel!

2017. jún. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos az adásvételi szerződés nyomtatványon óra és perc megjelölése nem volt, így az kimaradt. Azért megpróbáljuk, hátha sikerrel járunk. Köszi mégegyszer mindenkinek.
2017. jún. 12. 15:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben ez fail és elég nagy butaság...


és ha megöl vele egy embert és elszalad?

lesittelik a fiadat

2017. jún. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az új tulajjal kéne valahogy elintézni azt a 15 ezer forintot, az a legegyszerűbb.
2017. jún. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!