Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jó az ha füstöl a diesel?

Kisvuk29 kérdése:

Miért jó az ha füstöl a diesel?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több olyan régebbi dízelt láttam ami mikor utol értem nyomott egy nagy gázt és inkább le kellett maradnom egy pár száz métert, mert egyből jött be a cucc

Miért kell ezzel rontani a dízelek megítélését?

Én pl sose vennék, de vezettem már olyan 20+ éves terepjárót ami köpött egyet indításkor és utána ha felezett egyesben pörgött fel a hegyen akkor se füstölt

Az ilyen emberek akkor is élveznék ha mind bemenne az utastérbe?

Most nem akarok itt benzin-diesel vitát

Nem a technológiát becsmérlem hanem azokat nem értem akik szándékosan elrontanak egy jó autót

Se a környezetünk se embertársaink nem érnek már semmit?

Azt tudom, hogy az öreg dieselek szoktak gyorsításkor füstölni de az általában nem ennyire zavaró


2017. jún. 14. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
2017. jún. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 crudy ***** válasza:
Most vagy arra gondolsz amire minden kello valaszt megtalalsz nehany kerdessel lejjebb. Ez a smoke and sharm. Vagy arra h az oreg dizelek nagyon hajlamosak a fustolesre es ennek a szervize nagyon draga amire nyilvan nincs penze annak aki egy oregdizelt vezet, kiveve persze ha elete autoja. Ebben az esetben termeszetesen nem szandekosan fustol
2017. jún. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ismerem ezt a smoke&sharm dolgot, de egyszerűen nem értem

Ami valamelyik nap felbosszantott is olyan volt, hogy 50 helyett ment kb 40-el majd mikor utol értem, mert ugye a fizika már csak ilyen adott egy nagy gázt, de nem ment sokkal gyorsabban így inkább lelassítottam, hogy had haladjon el, mert az ő füstje mind hozzám jött be

Tényleg az ő dolga mit csinál az autóval (mondjuk azt nem értem miért csak a német tdi-ket szemelték ki és a japán miért nem jó pl), de ne másokkal szúrjon már ki

Ez olyan mint mikor valaki az utcába vagy a közelben begyújt mindenféle műanyag szeméttel meg gumival és rongyokkal kis meleg reményében, de a házon kívül mindenkinek árt...

2017. jún. 14. 19:19
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
mert sz@rik a másik egészségére.
2017. jún. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Minek ezt a provokatív felesleges kérdést ennyiszer feltenni? Ennyire unatkoztok ba szdmeg?
2017. jún. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hadd tisztázzuk már, hogy a füstölő dízelek 98%-a szándékosan füstöl, és közük nincs a smoke and scharmhoz.
2017. jún. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én dízelem füstölt egy jó darabig. A turbót kellett javítani ami nem olcsó mulatság. Veled is megtörténhet, hogy a motor elkezdi enni az olajat vagy akár a hűtőfolyadékot. Nem hiszem, hogy te szaladnál is az első szervízbe, hogy pengess le 300 ezret.
2017. jún. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A hibas levego-ua arany miatt fustolnek. Ritkabban a motor kopasa miatt.


Van olyan eset, amikor az adagolo mechanikus. Ez esetben ahogy benyom a turbo x mennyisegu levegot, y mennyisegu uzemanyag megy be. Ez valoszinuleg a max fordulatra lovik be. Ez lehet, h kesobb rosszabbul porlaszt, es x fordulat alatt nem eget rendesen.


Vagy: amikor rossz a porlasztas es/vagy a turbo is. Ilyenkor strandpapuccsal vernem az arcat az embernek amikor honapokig hasznaljak igy. Minden fordulaton fustol.


Amikor padlogazra fustol x ideig, majd megszunik, az szimplan a kipuban lerakodott korom.



Ja es emberek: az is megol amit nem lattok! Jobb ha nagy fekete pamacsot lo ki, mintsem lathatatlant. Az egyik lerakodik a tudodben, termeszetben es kitisztul, lebomlik. A masik rohogve bedifundal a szervezetedbe.


Ja es az NOx... Jobb ha nem hal meg evente 20ezer europai a nitrogentol... De inkabb haljon tobb millio masik evek mulva. Geniuszok vagytok eu-s titkarok.

2017. jún. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Áh, nem rongáld ezzel az idegrendszeredet! Megérteni megérthetjük, de azonosulni nyilván nem fogunk vele. Ha az a szär füst nem volna rohadtul egészségtelen akkor még poén is lehetne, de gyakorlatilag akik kéjesen élvezik ha húzhatják maguk mögött a fekete füstöt azok vagy tudatlanok, vagy lélekben nyomorékok.
2017. jún. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Füst

Diesel -nél, Nenzinnél ugyanaz.

Nem megfelelő az üzemanyag égése.

Hogy mért? -ezt több minden befolyásolja.

Pár dolog amiért rossz az égés: túl sok üzemanyag, túl kevés a levegő, eszi az olajat, eszi a vizet, stb...

Ki kell vizsgálni!

Pl. Leget hogy csak 1 szonda ment tönkre, ezért nem megfelelő a hengerbe juttatott üzemanyag -ezért fűstől.


De persze Láttam már olyat is mikor semmi baja az autónak. Csak hirtelen odalép az ember az autónak. -(Ami ugye nem megfelelő fordulatszámon van a ellenterheléssel szembe.) -és fűstől míg motor, el nem éri azt a fordulatot amin már kényelmesen bír járni.

2019. júl. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!