Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvétel után van garancia?

Autóvétel után van garancia?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás után 2 héttel jöttek elő az autómmal olyan gondok, amik már hónapokkal ezelőtt kialakulhattak (mármint ezek esélytelen, hogy 2 hét alatt alakultak volna ki, pl porlasztó, asr jeladó stb.).

Tudtommal független attól, hogy kereskedőtől vagy magánszemélytől veszünk autót, 6 hónap garancia minimum van rajta. 1 hónapja se vettem az autót egy kereskedésből, viszont a javítása kb. 300.000ft fölött jön ki munkadíjjal együtt. Ilyenkor kereskedővel ezt tudassam, hogy ezeket elfelejtette nekem a vételkor mondani és, hogy ezt ők finanszírozzák vagy fogyasztóvédelemmel tudassam, miután a kereskedővel nem tudtam dűlőre jutni?



2017. jún. 14. 19:35
 1/9 anonim válasza:
Ezt az esetet úgy hívják hogy beszoptad. Elmehetsz panaszkodni az Olimposz hegyére az isteneknek. Kb annyit ér mint ha az autókereskedőnek panaszkodnál.
2017. jún. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
ezekre nincs, szar üzemanyagot bármikor tankolhatsz elektromos dolgok meg olyanok amilyenek csak idő kérdése mikor halnak meg
2017. jún. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos az 1#-nek teljesen igaza van.

6hónap garancia? Elhitted.

2017. jún. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezért kell mindig adásvételi szerződést csináltatni, és megegyezni egy garanciális időben. Én amikor vettem az eladóval 3 hónap teljes körű garanciát beszéltem meg, feltéve, ha az én hibámból keletkezett a kár, ehhez pluszba adtam neki 100 000-et letétbe, amit 3 hónap után visszakaptam.. Nekem semmi gond nem volt vele, de érdemes okosba csinálni. Ebben a helyzetben nem sokat tudsz tenni.
2017. jún. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy magánszemélytől vagy kereskedéstől vetted.

De a lényeg számodra: ha kereskedésről vetted, akkor - hibás teljesítés vélelme miatt - 6 hónapig a kereskedőnek kell állni a javítást. Ha nem akarja, akkor neki kell bizonyítania, hogy a hiba a vásárlás után következett be.

Kivéve, ha aláírtál valamit, ami mentesíti őt a kötelezettség alól. Pl. aláírtad, hogy lemondasz a jótállásról, vagy aláírtad, hogy ez és ez a hibája az autónak, vagy hasonlók.

Pl. az előző válaszolónak alapból járt volna a 6 hónap, ha nem írja alá, hogy csak 3 hónapot kap.


Erről ezer cikk van a neten, pl.:

[link]

[link]


Végső soron perelni is lehet, ha van számlád a javításról, ennyiért már megéri.

(A teljes perköltséget a vesztes fizeti.)

2017. jún. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Kivéve, ha aláírtál valamit, ami mentesíti őt a kötelezettség alól."


Nem az volt múltkor a fogyasztóvédelmi hatóság/hivatal vagy akármi állásfoglalásában, hogy nem lehet lemondatni a vevőt, bármit is írnak a szerződésbe?

Persze aki nem elég erőszakos, azt ezzel le lehet rázni.


A Totalcar "Autójogász" rovata tele van ilyen rejtett hibákkal kapcsolatos levelekkel, keress utána, hátha ki tudsz hámozni valami okosat.

Az biztos, hogy a magánszemélytől és a kereskedőtől vásárlás nem egy kaptafára megy, lévén a magánszemély várhatóan laikus. Aki meg a járművekből él az várhatóan ért hozzájuk.

2017. jún. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igazad van, tényleg nem lehet lemondatni a 6 hónapról, tegnap este nem ott járt az eszem. :(

De van még valami variáció, ami aláírás esetén mentesíti a kereskedőt, csak most ez se jut eszembe...

De lényeg a lényeg, a 6 hónap megvan.

2017. jún. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, 1 hónapja vettem autómat, megtekintettem és akkor feltünt nekem, hogy a generátor csapágyas hangot ad, ezt jelenztem is az eladónak. Az árban megegyeztünk ezáltal, DE az adásvételiben mindenképpen ragaszkodott hozzá, hogy írjuk bele: "Megtekintett, kipróbált állapotban vette át az autót, későbbiekben a vásárlót teheli a további felmerülő költségek.." valami ilyesmi szerepelt benne.

Hazahoztam az autót, kiszedtük a generátort, akkor láttam, hogy csapágyas ugyan, de a generátor az utolsókat rugja, mert elkopott benne a csúszóérintkezó (bármikor elmehet a töltés), ingadozott a töltőfeszültség is 13.3-13.0V környékén. Vettem bele egy új generátort, illetve az akku is gyenge volt mindig lemerült, azt is kapott bele. 50.000 Ft volt bele az alkatrész, de mégsem róhatom fel az eladó terhére, mert ez kopó alkatrész! Ha kilépne a motor vagy a szíj elszakadna, akkor más lenne a kérdés, de így nem reklamáltam.

2017. jún. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nekem amiket szerelő ismerősöm segítségével találtunk az autóban, az 2 porlasztó ami rossz, légtömegmérő, abs jeladó, hűtő ventilátor, ami egyáltalán nem működik, tehát csak a menetszél hűti nekem a motort.

BMW-ről van szó, tehát ez jócskán 200.000ft fölött van.

2017. jún. 16. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!