Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nívópálca minimum-maximum...

A nívópálca minimum-maximum értékei között körölbelül hány liter/deciliter a különbség?

Figyelt kérdés

Van egy VW 2-es Golfom (1.6 TD 60LE),nemrég cseréltem olajat benne. Mentem vele kb. 1500-km-t,és észrevettem,hogy körülbelül 2mm-el kevesebbet mutat az olajszint. Ezért lennék kíváncsi arra,hogy ez kb. mennyi olajfogyasztást jelent. Vészes?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. jún. 18. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:

2 mm-t nem tudsz pontosan kimutatni nívópálcán.

Szóval ez kb. semmi.

2017. jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.


De amúgy ettől függetlenül a min-max között mennyi a különbség?

2017. jún. 18. 14:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
6-7 deci, nagyobb motoroknál 1 liter.
2017. jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Általában 1 Liter van a min. és max. pont között. Ezért is lehet venni 1L kiszerelésekben típusazonos motorolajokat.
2017. jún. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne öntsd mindjárt tele, várd amíg minimum alá esik.

Nekem volt ilyen:

A kocsi mindig a minimumra ment le, attól soha lejjebb. Rájöttünk hogy mivel régi a kocsi(VW Golf3 1993?) abban a szintben volt egy pakolás (most nem emlékszem a hengerfej vagy más), kicseréltük és fél évig meg sem moccant az olaj, előtte 1 hónapot sem tartott ki.


Ha nincs neked kartergáz (nincs olaj a visszavezető csőben ami már a dugattyúk lötyögését jelzi), akkor elég csak áttömíteni az egészet.

Előtte megpróbálhatsz ilyen kotyvalékot ami direkt erre van(pl. kerámia), de ennyi éves kocsinál nem sokáig segít.

2017. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!