Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Grande Punto vagy Renault...

Fiat Grande Punto vagy Renault Clio a jobb választás?

Figyelt kérdés

Rövid távokon használnám, munkába járásra, bevásárlásra, pár havonta egy-két hosszabb útra. Nem vagyok egy versenyző típus, ezért kisebb benzines motorokkal nézetm eddig őket. Fő a kis fogyasztás.


A Fiat Grande Punto-t 1.4 8 szelepes, 78Le-s motorral nézegetem, a Renault Clio III-at 1.2 75Le-s motorral.


Mindkettőből 2006-2007 körüli példányok jöttek szóba eddig.


Szerintetek melyik éri meg jobban az árát? Melyik jobb kocsi?



2017. jún. 25. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Grande Punto tulajként (2007, 1.3 Multijet@90LE) a Puntora szavazok. Pont autócsere előtt állok, maradok az olasznál( a családban 5 Fiat van, 2- en az általad is említett 78 lovas benzinessel, nincs velük gond), csak a méret miatt váltok, valószínűleg Cromára. A franciáról lebeszéllek.
2017. jún. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Puntom van, imádom. Én is szinte mindig rövid távon használom, van egy nagy családi autónk is, azzal járunk hosszú utakra. De városba tökéletes választás. Nekünk egy Alfa után ez a Punto a 4. Fiatunk.
2017. jún. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Punto. Ha csak a motorokat nézzük. Eleve nagyobb a Fiaté 200 köbcentivel, ami kellemesebbé teszi a vezetést a nagyobb, illetve korábban jelentkező, nyomaték miatt. Én a GP-val 7 literrel járok naaaagy városban (BP), úgy hogy télen is ennyi, meg nyáron is, mert megy a klíma. Amúgy a klíma (automata) alig észrevehető a fogyasztás tekintetében.
2017. jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. És a Punto esetén az 1.2-es 69Le-s motor is még vállalható rövid távokon? Vagy az már tényleg vérszegény?
2017. jún. 26. 19:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 1,2-es van, és bőven elég. Igaz, hogy pályán nem közlekedek vele és városon kívül is csak 100 körül megyek, így nekem bőven elég. Gyorsan gyorsul, könnyű vele sávot váltogatni. Második válaszoló voltam.
2017. jún. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván attól is függ, hogy mire akarod használni, az 1.2-est én próbáltam amikor vettem az enyémet, nem éreztem különösebben gyengének, de az is tény, hogy nem egy versenyautó, nekem most már a kilencvenlovas dízel is gyengécske, de én sokat megyek, egyre többet pályán/országúton.
2017. jún. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
+ 1 Puntora, 1.4 77
2017. jún. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!