Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S50 szép nagy szikrát...

Simson S50 szép nagy szikrát ad, de ha belerakom a hengerbe és próbálom indítani, akkor felpörög, és gyorsan lefullad. Majd kiveszem a gyertyát, és kormos, benzines, és csak kicsi szikrákat ad. Miért van ez?

Figyelt kérdés

2017. jún. 27. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Karburátor gond lesz. Teleköpi benzinnel, leáll. Karburátor tisztítás, átnézés, beállítás kellene. Plusz egy: ebben a melegben ne szivatóval indíts. Ha jó a gép, indulnia kell anélkül is.
2017. jún. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is karbira gyanakszom. Új a kondenzátor és a gyújtótekercs is. Elvileg a benzinszint az jó a karbiban. Most kimentem, azt csinálta, hogy beindult, de ha húzom neki nem pörög fel, mintha alapjáraton pörögne. Ha elengedem, akkir leáll. Ja és igen, benzines a gyertya is..
2017. jún. 27. 13:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Sokat kap. Hiába jó a benzinszint, ha nincs jól beállítva. Persze azt nem írtad, milyen karburátor van rajta. Mindenesetre itt találsz segítséget a beállításhoz:

[link]


Kiegészítés: ha esetleg netalán valamilyen utángyártott karburátorod van, akkor sok esetben csak az imádkozás segít...

2017. jún. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 laci275 válasza:
Nekem egyszer azt mondták hogy egy húszéves karburátort nem lehet beállítani , cserélni kell. Lehet hogy igazuk van?Ha jól tudom egy karburátor élettartama, mindennapi használat mellett 5-7év.Szóval hasonló gondok és sok szerelés után ( na és persze mérgelődés után ) megvettem az első nagysúberes karbit ami az utamba került,és azóta vígan motorozok. A fogyasztásom is javult.Persze a szerelő ezt nem mondta el, hanem minden karburátor "tisztítás"és alapjáratbeállítás után 3000 Ft-ot kért.
2017. jún. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 16N-1-8-as karbi van rajta és nem utángyártott. Utolsónak, igen ezt én is olvastam valahol, hogy érdemes beszerezni egy újat, csak nem tudom, hogy megéri-e.
2017. jún. 28. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!